Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Sākas bērnu mentālās veselības nedēļa vecākiem un atbalsta personām

Foto: "Unsplash"

Foto: "Unsplash"

No šodienas līdz 10.martam norisināsies bērnu mentālās veselības nedēļa "Runā ar mani", kuras mērķis ir izglītot vecākus un atbalsta personas par bērnu mentālo veselību, kā arī informēt par resursiem, kur rast palīdzību Latvijā, aģentūru LETA informēja pasākuma rīkotāji.

Šī gada bērnu mentālās veselības nedēļā pirmo reizi notiks arī klātienes lekcijas Kuldīgā sadarbībā ar Latvijas autisma apvienību un "uzvediba.lv" vadītāju Līgu Bērziņu. Tāpat pirmo reizi Bērnu mentālās veselības nedēļas vēsturē bērni tiks aicināti gan uz gleznošanas meistarklasi ar māksliniecēm Lauru Juhņeviču un Santu Smoļaku, gan uz ēst gatavošanas meistarklasi ar Lauru Grēviņu, lai visi kopā iepazītu pavārmākslas noslēpumus un pagatavotu ko gardu.

Šogad ir aicināti vairāki radoši cilvēki, lai tie dotos uz Latvijas skolām, bibliotēkām un citām kultūrvietām kā Bērnu mentālās veselības nedēļas vēstneši. Pasākuma rīkotāji norāda, ka radoša darbošanās un iedvesmojoši pieredzes stāsti ir ļoti palīdzoši instrumenti jebkura vecuma cilvēkiem, tostarp, protams, bērniem un jauniešiem.

Arī šogad visas nedēļas garumā būs iespēja sekot līdzi "@mazie.lasitaji" "Instagram" kontam, kura saturu veido grāmatas "Diena, kuru es pārvērtu" autore Laura Jambuševa. Visas nedēļas garumā viņa iepazīstinās ar dažādām grāmatām par emociju dažādību un apzinātību. Grāmatu apskats tapis sadarbībā ar tādām izdevniecībām un apgādiem kā "Latvijas Mediji", "Zvaigzne ABC", "Liels un mazs", "Valters un Rapa", "Jāņa Rozes apgāds" un "Aminori".

Biedrības vadītāja Iveta Parravani norāda, ka šogad būs arī rekordliels lekciju skaits - kopumā 18, un tās notiks gan tiešsaistē, gan klātienē. Šogad piesaistīti teju 20 speciālisti, 13 radošās personības, kas Latvijas skolās un bibliotēkās tiksies ar bērniem un jauniešiem.

Paredzēts, ka šodien plkst.10 notiks lekcija "Brāļi un māsas", kuru vadīs platformas "espats.lv" veidotāja Viktorija Ozola. Viņa pastāstīs vai sāncensība, "kašķi" un sūdzēšanās vienam par otru ir neizbēgama brāļu un māsu attiecībās, kā arī dalīsies praktiskos padomos, kas palīdzēs veidot sirsnīgākas attiecības brāļu un māsu starpā.

Savukārt plkst.14 notiks lekcija "Robežu pārkāpjoša uzvedība", kur Valdis Melderis sarunāsies ar organizācijas "Papardes zieds" valdes priekšsēdētāju Ivetu Ķelli un mēģinās rast atbildes uz jautājumiem, kas ir robežu pārkāpjoša uzvedība, un kā vecākiem būtu vēlams uz to reaģēt.

Otrdien, 5.martā, plkst.10 notiks lekcija "Kā pāraprūpe bērnībā atspēlējas pusaudžu vecumā?". Tajā Agnese Drunka sarunāsies ar Pusaudžu resursu centra klīnisko psiholoģi Elīnu Bārtuli par to, kā pārmērīga vecāku kontrole var ietekmēt pusaudža pašvērtējumu, lēmumu pieņemšanas spējas un sociālās sfēras attīstību.

Plkst.12 notiks lekcija "Audzināšanas modeļi ģimenē", kurā Latvijas Universitātes profesore, klīniskā un izglītības psiholoģe Baiba Martinsone runās par audzināšanas modeļiem ģimenē. Savukārt plkst.17 notiks lekcija "Un kā tad ar mazbērniem?!", kurā sarunas moderatore Linda Curiha sarunāsies ar organizācijas "Mozaīka" ilggadēju valdes locekli Janu Jarinovsku un klīnisko psiholoģi Kristiānu Kalniņu, lai izrunātu cik sarežģīti ir pieņemt pašam sevi, apzinoties to, ka dzīvē sanāks gribot vai negribot izcelties no pūļa. Tiks pārrunāts, vai ir viegli atklāt vecākiem, draugiem, skolotājiem, ka tava seksuālā orientācija ir savādāka.

Trešdien, 6.martā, plkst.12 notiks lekcija "Bērns melo un zog". Lekciju vadīs konsultatīvā un izglītības psiholoģe, pārraudze konsultatīvajā psiholoģijā Evita Štāla. Šajā lekcijā psiholoģe pastāstīs, kad bērna zagšana un melošana vairs nav tikai pārejoša uzvedība un kad tam nepieciešams pievērst lielāku uzmanību.

Plkst.17 notiks lekcija "Pārraut ķēdi. Paaudžu traumu cikla izpratne un pārtraukšana", kurā tiks meklētas atbildes, kas ir paaudžu trauma un vai mūsu spēkos to ir iespējams pārtraukt? Kā savu piedzīvoto traumu nenodot tālāk saviem bērniem? Vai bērnībā piedzīvota trauma var ietekmēt pieauguša cilvēka dzīvi?

Savukārt plkst.19 lekcijā "Lai saglabātu savu psihoemocionālo labsajūtu" ārste psihiatre Ieva Everte stāstīs, kā vecākiem parūpēties par savu psihisko veselību.

Ceturtdien, 7.martā, plkst.11 notiks lekcija "Pārliecināts un laimīgs bērns". Tajā geštaltterapeite Līva Spurava un psiholoģijas centrs "Augt" piedāvā sarunu ar mākslas terapeiti, psihoterapijas speciālisti Katrīnu Dimsoni par to, kādi faktori ietekmē bērna spēju justies pārliecinātam un kā mēs, kā vecāki, radām bērnā pārliecību, ka viņš ir vērtīgs? Kā stiprināt bērnā pārliecību par savām spējām un likt justies vērtīgam jebkurā vecumā?

Plkst.13 paredzēta lekcija "Kas ir uzvara ģimenes domstarpībās?", kurā spriedīs, kas notiek, kad uz šķiršanās sliekšņa esošs vai jau izšķīries pāris sāk emocionāli un juridiski cīkstēties par it kā bērna labākajām interesēm, un kā tas viss izskatās bērna acīm.

No plkst.14 līdz plkst.19 paredzēta gleznošanas meistarklase bērniem", bet plkst.18 intervija ar psiholoģijas zinātņu doktori, kognitīvi biheiviorālo terapeiti Diānu Zandi par pēcdzemdību vieglumiem un grūtumiem. Sarunu moderēs Kristīne Beitika, kas aicinās psiholoģi kliedēt pozitīvos mītus par pēcdzemdību periodu, izrunās kam īsti šajā periodā ir jāpievērš uzmanība, kādi ir potenciālie apdraudējumi un kā iegūt resursus, lai sev palīdzētu.

Piektdien, 8.martā, plkst.10 notiks lekcija "Kā nepazaudēt partnerattiecības ģimenē, kurā aug bērni?", kurā stāstīs kā rūpējoties par bērniem, lielajā dzīves skrējienā nepazaudēt vienam otru un nekļūt par svešiniekiem. Savukārt plkst.13 notiks lekcija "Apzināta audzināšana", kurā skaidros, ko tas nozīmē un kā būt klātesošam sava bērna audzināšanā.

Plkst.14 plānota lekcija "Patoloģiska jeb ekstrēma pretestība prasībām (PPP)". Tajā skaidros, ka patoloģiska jeb ekstrēma pretestība prasībām (PPP) ir viens no autiskā spektra uzvedības profiliem - veids kā var izpausties autisms. Lekcija būs angļu valodā, bet tiks nodrošināts tulkojums latviešu valodā.

Plkst.15 notiks lekcija "Mans bērns treniņā, pulciņā, nometnē: cik tur ir droši?", kurā centra "Dardedze" komunikācijas vadītāja, interešu aizstāve Anda Avena pastāstīs par bērnu drošību ārpusskolas aktivitātēs.

Savukārt svētdien, 10.martā, plkst.16 norisināsies lekcija "Vecāki arī dusmojas", ar to noslēdzot Bērnu mentālās veselības nedēļu un skaidrojot vecāku intensīvās emocijas, ko tie var piedzīvot bērnu audzināšanas laikā.

"Runā ar mani" organizē biedrība "Debesmanna", visi notikumi ir bez maksas un norit attālināti "Debesmanna" un citu sadarbības partneru "Facebook", un "Instagram" platformu tiešraidēs.

Lekciju ieraksti būs pieejami "Debesmanna" "Facebook" lapā, "YouTube" kanālā, kā arī "www.debesmanna.com"; mājaslapā.


Foto: "Unsplash"

Foto: "Unsplash"

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas