Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Šampūns bez sūlfātiem – kas tev par tiem jāzina?

Ilustratīvs attēls. Foto: Pexels

Ilustratīvs attēls. Foto: Pexels

Bieži vien šķiet, ka skaistumkopšanas zīmoli mūs apber ar jaunumiem, kad runa ir par jaunākajām sastāvdaļām. Tomēr sulfātbrīvi šampūni ir īstais atklājums. Lai uzzinātu visu nepieciešamo par šiem "must-have" mazgāšanas līdzekļiem, medijs "Independence" runāja ar ekspertu Klēru Martinu, vadošo Londonas stilistu un matu kopšanas speciālisti, kura bieži ceļo pa Lielbritāniju un Īriju, mācot citiem stilistiem labākos veidus, kā kopt visdažādāko tipu matus. "Lai gan sulfāti var būt efektīvi tīrīšanas līdzekļi, tie var būt arī skarbi un sausinoši, kas var radīt potenciālu negatīvu ietekmi uz matiem un galvas ādu. Tā rezultātā daudzi zīmoli tagad piedāvā sulfātbrīvas alternatīvas, lai apmierinātu klientus, kuri meklē maigākas un dabīgākas matu kopšanas iespējas."

Tālāk uzziniet visu, kas jums jāzina par šampūniem bez sulfātiem, tostarp to, kas tie ir, kāpēc zīmoli tos izmanto un kā tie var palīdzēt jūsu matiem.

Kas ir sulfāti?

"Sulfāti ir ķīmisks savienojums. Tos bieži atrod minerālos, sāļos un vielās, piemēram, nātrija sulfātā vai magnija sulfātā," skaidro Martina. Ārpus skaistumkopšanas pasaules tos var atrast arī tīrīšanas līdzekļos, personīgās higiēnas priekšmetos un pat pārtikas piedevās.

Kāpēc zīmoli izmanto sulfātus?

Sulfāti ir spēcīgas tīrīšanas sastāvdaļas, kas ir ļoti efektīvas, lai noņemtu netīrumus, eļļu un veidošanas līdzekļu atliekas. Tomēr Martin turpinaa skaidrot, ka tie ir arī lēta izejviela masveida ražošanas produktiem. "Tie rada arī patīkamu putošanas efektu, ko daudzi cilvēki asociē ar rūpīgu tīrīšanu un svaigumu," viņa piebilst. Tomēr, lai gan sulfāti bieži vien var radīt iespaidu, ka tie ir matiem labvēlīgas sastāvdaļas, realitāte ir tāda, ka tie rada vairāk kaitējuma nekā labuma.

Ko sulfāti dara ar matiem?

Noņem dabīgās eļļas: Sulfāti ir spēcīgi mazgāšanas līdzekļi, kas var noņemt dabīgās eļļas no galvas ādas un matiem, izraisot sausumu un iespējamu kairinājumu.

Matu bojāšanās: Laika gaitā atkārtota sulfātu lietošana var novājināt matu stiebru, izraisot lūšanu, šķeltus galus un matu blāvi.

Galvas ādas kairinājums: Sulfāti var būt skarbi pret galvas ādu, izraisot kairinājumu, niezi un apsārtumu, īpaši tiem, kuriem ir jutīga āda vai noteikts galvas ādas stāvoklis, piemēram, ekzēma vai psoriāze.

Krāsas izbalēšana: Cilvēkiem ar krāsotiemm matiem sulfāti var izraisīt krāsas ātrāku izbalēšanu, apdraudot krāsas spilgtumu un ilgmūžību.

Cirtainu matu problēmas: Sulfāti var traucēt dabisko cirtu formu cirtainiem vai viļņainiem matiem, izraisot pūkošanos un apjoma zudumu.

Kas ir sulfātbrīvs šampūns?

Sulfātbrīvos šampūnos iekļauti līdzekļi, kas ir saudzīgāki un maigāki pret ādu. "Tie joprojām efektīvi attīra matus, bet bez tik liela dabiskā mitruma noņemšanas, padarot tos par maigāku izvēli, īpaši tiem, kuriem ir jutīga āda vai noteikti matu tipi, piemēram, cirtaini vai krāsoti mati," saka Martins.

Vai sulfātbrīvs šampūns ir labs matiem?

Kā saudzīgāki produkti, sulfātbrīvi šampūni var palīdzēt saglabāt matu dabisko mitrumu, padarot tos mazāk sausus vai kairinātus un mazāk pakļautus lūzumiem. Tomēr Martina norāda, ka "ir svarīgi izvēlēties sulfātbrīvu šampūnu, kas atbilst jūsu konkrētajam matu tipam un vajadzībām, lai iegūtu labākos rezultātus".

Pateicoties savai pieredzei kā stilistei, Martina ir spējusi redzēt ieguvumus ar savām acīm. "Pēc personīgās atsauksmēm un pētījumiem, kā arī savas profesijas, es redzu ievērojamu atšķirību viņu matos, pārejot uz sulfātbrīvu šampūnu," skaidro Martina. "Šīs atšķirības var ietvert samazinātu sausumu, pūkošanos un kairinājumu, kā arī uzlabotu mitruma saglabāšanu un kopējo matu veselību."

Kā es varu pateikt, vai mans šampūns ir sulfātbrīvs?

Kad zīmola šampūns ir sulfātbrīvs, tas tiek norādīts uz iepakojuma priekšpuses, jo tas ir viens no galvenajiem pārdošanas argumentiem. Visizplatītākie sulfāti, ko izmanto šampūnos, ir nātrija laurilsulfāts (SLS) un nātrija lauretsulfāts (SLES), tāpēc uzmanieties no šiem "ienaidniekiem" sastāvdaļu sarakstos.

Lasi arī:

10 padomi, kā ziemā saglabāt skaistus un veselīgus matus

Matu kopšanas eksperti apgāž 4 mītus par čirkainiem matiem

Ilustratīvs attēls. Foto: Pexels

Ilustratīvs attēls. Foto: Pexels

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas