Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

SAMs – zivs vai biznesa nepieciešamība?

Photo by rawpixel.com from Pexels

Photo by rawpixel.com from Pexels

SAM ir saīsinājums no angļu valodas – Software Asset Management, latviski – programmatūras resursu pārvaldība. Biežāk par šo pakalpojumu ir dzirdējuši un noteikti zina IT nodaļas cilvēki, tomēr par programmatūras resursu pārvaldību ir jābūt informētai arī biznesa vai uzņēmuma vadībai.

Nereti gadās tā, ka akli uzticoties ārpakalpojumam vai piesaistītajam IT cilvēkam (plašāk izplatīts mazā un vidējā biznesa sektorā), uzņēmuma vadība nemaz nezina, kas ir instalēts vai kas tiek izmantots uz uzņēmuma datoriem, kā arī vadība ne vienmēr var būt droša un pārliecināta par izmantotās programmatūras izcelsmi un legalitāti.

Protams, sliktākajā gadījumā, uzņēmumam tiek uzlikts sods par nelegālās programmatūras izmantošanu, vai uzņēmums, izmantojot nedrošus risinājumus, var pazaudēt visus uzņēmuma datus, kļūstot par kibernoziedzības upuri. Eksperti skaidro – ja starp diviem scenārijiem ir jāizvēlas, kas ir sliktāks, tad tomēr ir labāk vērsties pie preventīviem pasākumiem, kas palīdzēs novērst un nekad neatgriezties pie kritisko situāciju risināšanas jautājumos ar programmatūru uzņēmuma ietvaros.

Tieši tāpēc katram uzņēmumam būtu nepieciešams lietot licencētas programmatūras, kā arī ieviest SAM ikdienā. Arvien vairāk uzņēmumu, īpaši IT nozares, vadītāji saprot, ka izdevīgāk ir lietot licencētas programmas, nevis kādas lētākas, nezināmas izcelsmes programmas, jo datoru, inficēšanas gadījumā (piemēram, datorā iekļuvis vīruss vai kāda sistēma tiek uzlauzta) jāmaksā minimums 9000 eiro, lai atkoptu vienu datoru! Zinot, ka uzņēmumos parasti ir vairāk nekā viens, izmaksas ir milzīgas, sasniedzot neiedomājamas summas, pat mazos uzņēmumos.

Kādi ir galvenie ieguvumi no SAM izmantošanas?

Uzņēmumi, kuri ikdienā lieto SAM, izjūt lielāku drošību, kā arī atvieglojumus dažādās ar programmatūru saistītās niansēs –

    • Vienkopus apkopota informācija par programmatūras atbilstību licencēšanas politikai;
    • Iespēja kontrolēt izmaksas un biznesa riskus, tādā veidā nodrošinot organizācijai stiprāku un veselīgāku finansiālo un juridisko pozīciju;
    • Optimizēti ieguldījumi, ļaujot paveikt vairāk ar uzņēmēja rīcībā esošajiem līdzekļiem;

Photo by rawpixel.com from Pexels

Photo by rawpixel.com from Pexels

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Saturs turpināsies pēc reklāmas