Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Spānija pieņem likumu par dzīvnieku labturību. Kriminālkodeksa reforma paredz palielinātus cietumsodus varmākām

Kaķis. Foto: Mimzy/Pixabay.com

Kaķis. Foto: Mimzy/Pixabay.com

Spānijas likumdevēji ceturtdien, 16. martā, pieņēma likumu par dzīvnieku labturību un kriminālkodeksa reformu, kas paredz palielināt cietumsodus personām, kuras slikti izturas pret dzīvniekiem, vēsta medijs "Euronews".

"Šī ir ļoti svarīga diena, jo parlaments ir galīgi apstiprinājis pirmo likumu par dzīvnieku tiesībām (kopš mūsu demokrātijas atjaunošanas)," sacīja sociālo tiesību ministre un radikālās kreisās partijas līdere Ione Belarra.

Likums "izbeigs to cilvēku nesodāmību, kas slikti izturas pret dzīvniekiem", un tas ir "progress, kas atbilst mūsu līdzpilsoņu jūtīgumam, kuri lielākoties vēlas aizsargāt dzīvniekus,” viņa piebilda.

Šis likums paredzēs "obligātu" apmācību suņu īpašniekiem, kuriem arī būs aizliegts atstāt suņus vienus ilgāk par 24 stundām.

Tas arī paredz obligātu kaķu sterilizāciju, izņemot saimniecībās, un dzīvnieku tiesību aizsardzības asociācijas uzsver, ka dzimstības kontrole ir svarīga, lai izvairītos no kaķu pamešanas.

Likumam pievienotā Kriminālkodeksa reforma paredz palielināt sodus par sliktu izturēšanos, kas var novest pie cietumsoda līdz pat pusotram gadam, ja dzīvniekam nepieciešama veterinārā aprūpe.

Ja dzīvnieks iet bojā, šis sods palielinās līdz diviem gadiem vai pat līdz trim gadiem, ja ir vainu pastiprinoši apstākļi.

Līdz šim maksimālais sods dzīvnieka nāves gadījumā bija 18 mēneši cietumā.

Šie pasākumi galvenokārt attiecas uz mājdzīvniekiem un neattiecas uz lauksaimniecības dzīvniekiem vai medību suņiem.

Tiesību aktu grozījumi neietekmēs vēršu cīņas.

Likums arī pastiprina lolojumdzīvnieku audzētāju uzraudzību.

Kopš 2020. gada sākuma Spānija ir piešķīrusi tiesības uz kopīgu aizbildniecību lolojumdzīvniekiem, kuri tagad tiek uzskatīti par "dzīvām būtnēm, kas apveltītas ar jūtīgumu", nevis tikai par "lietām".

Vairākas Eiropas valstis jau ir grozījušas savus civilkodeksus, lai atzītu dzīvnieku dzīvo un jutīgo dabu.


Kaķis. Foto: Mimzy/Pixabay.com

Kaķis. Foto: Mimzy/Pixabay.com

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas