Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Stiprini imunitāti ziemai! Dr. Pakalna ieteikumi

Kā rodas saaukstēšanās slimības? Un kā tās ārstēt?

Skaidro Dr.biol. Dailonis Pakalns no Rīgas Farmaceitiskās fabrikas.

Saaukstēšanās ir elpceļu iekaisums, ko izraisa dažādu tipu vīrusu invāzija gļotādās. Pirmie simptomi ir organisma atbildes reakcija uz šo vīrusu iedarbību: neliels sāpīgums degunā, aizlikts deguns, kam seko – iesnas, kakla sāpes, šķavas, klepus, galvassāpes, muskuļu sāpes, vispārējs nespēks, paaugstināta temperatūra. Būtiski ir ierobežot saaukstēšanos, pirms tā ietekmē organismu.

Saaukstēšanās ārstēšanas mērķis ir atvieglot un mazināt saaukstēšanās simptomus, kas ietver emocionāla līdzsvara saglabāšanu, atpūtu un miegu, veselīgu uzturu, pastiprinātu šķidruma un karstu dzērienu lietošanu. Tādēļ ar antibiotikām katras saaukstešanās gadījumā vien nepietiks. Jāstiprina imunitāte. Atveseļošanās sākas ar profilaktiskām rūpēm. Ja saslimšanu ārstē ar konvencionālām zālēm, tad fitopreparātus izmanto kā uzmundrinošu, atsvaidzinošu, vitamīniem bagātu palīglīdzekli.

Kas ir imunitāte?

Imunitāte ir organisma neuzņēmība pret infekcijas slimību ierosinātājiem. Lai nepieļautu slimību izraisīšanos, svarīgs ir to stiprināt. Imūnsistēmas problēmas izpaužas kā bieža slimošana, pastāvīga noguruma sajūta, savārgums, veidojas alerģija. Imūnsistēmu vājina stress, vides piesārņojums, neracionāls uzturs, kustību trūkums, alkohola un tabakas lietošana.

Kā imunitāti stiprināt?

Ar zāļu tējām

Lai stiprinātu imunitāti, vieni no pirmajiem līdzekļiem būs zāļu tējas vai citi fitopreparāti. Pareizi izvēlēti fitopreparāti palīdzēs saglabāt veselību, uzlabot vielmaiņu, palielināt pretošanās spējas slimībām, mazina nogurumu, attīra organismu… Zāļu tējas tase ir otrs labākais ikdienas dzēriens pēc ūdens, turklāt rada mundrumu vai nomierina pēc vajadzības. Tās sniedz vēlamo dzīves kvalitāti – tām ir pozitīva nozīme kā pašārstēšanās gadījumos, tā slimību profilaksē.

Īpaši liela nozīme zāļu tējām ir gados vecāku cilvēku veselības stiprināšanā. Tās pasargā tos no saaukstēšanās slimībām, bagātina senioru uzturu, risina veselības problēmas, stimulē imūnsistēmu, uztur fiziskos un garīgos spēkus, uzlabo garastāvokli.

Galvenais ir izvēlēties pareizo zāļu tēju saaukstēšanās gadījumos un lietošanai ikdienā. Saaukstēšanās gadījumā ieteicam plūškoka un liepziedu kombinācija, kas nodrošina pret gļotādu iekaisumu, novērš krēpu sastrēgumu, dod sviedrējošo un diurētisko efektu. Ja saaukstēšanos pavada drudzis, tēju papildina ar melisas, avenes un zemenes lapām, ar C vitamīnu.

Ar ehināciju preparātiem

Ehināciju preparātiem ir liela profilaktiskā nozīme. Kā pirmās drogas, ar ko sākt, jāmin rožu kopaugļi, pīlādža un upenes augļi, sabdarifa kauslapas. Iesaka arī drogu maisījumus, kura sastāvā ir plūškoka ziedi, ehināciju laksti vai saknes, zaļā tēja. Šie maisījumi stiprina organisma dabīgās aizsargspējas, palielina izturību pret vides faktoru ietekmi

Citām drogām un preparātiem

Nozīmīga loma ir drogām kā antioksidantu avotiem, kas palīdz pārvarēt apkārtējās vides negatīvos imunitātes traucējumus, to izraisītās saslimšanas. Līdzekļi, kas iznīcina dažādus slimības izraisošus mikroorganismus, stiprina imunitāti un ārstē no dažādiem elpceļu iekaisumiem, ir pagatavojami no:

  • anīsa un ķimenes augļiem un to ēteriskām eļļām
  • koriandra un fenheļa augļiem
  • paegļa čiekurogām
  • eikalipta lapām un ēteriskās eļļas
  • rozmarīna
  • salvijas lapām
  • pelašķa lakstiem
  • kumelītes ziediem
  • piparmētras lapām
  • mārsila
  • raudenes lakstiem
  • vīgriezes ziediem
  • ceļteku lapām
  • altejas saknes
  • Islandes ķērpja

Ar karstajiem dzērieniem

Bez zāļu tējām pēdējā laikā populāri ir ūdenī šķīstošie drogu sauso ekstraktu maisījumi ar vitamīniem un minerālvielām karsto dzērienu pagatavošanai, ko iesaka ne tikai profilaksei, bet arī saaukstēšanās simptomu novēršanai. Tie nodrošina tūlītēju atvieglojumu vairumam saaukstēšanās simptomu, stiprina imūnsistēmu, uzlabo pašsajūtu, ir noderīgi katram organismam bez nevēlamām blaknēm, var lietot akūtā slimības saasināšanās fāzē. Karstais šķidrums palīdz attīrīt organismu no toksīniem, atjauno gļotādu funkcijas.

Karsto dzērienu maisījumi ir mūsdienīga zāļu forma, kas aizvieto zāļu tējas, nodrošinot precīzāku dozēšanu, ātrāku un vienkāršāku pagatavošanu.

Imunitātes stiprināšana, Foto: "Rīgas Farmaceitiskā fabrika" AS

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas