Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Vai lielais negatīvo piezīmju skaits skolēna dienasgrāmatā tiešām kaut ko maina?

Attēls ilustratīvs. Foto: Pixabay

Attēls ilustratīvs. Foto: Pixabay

Negatīvas piezīmes dienasgrāmatā esam saņēmuši teju ikviens, cits vairāk, cits – mazāk. Taču vai tām tik tiešām ir ietekme uz skolēna uzvedību un vecāku iesaisti? Šo tēmu soctīklā “X” apspriedis pusaudžu terapeits Nils Sakss Konstantinovs.

Viņaprāt, “E-klasē” negatīvo piezīmju skaitu būtu jāierobežo līdz, piemēram, 1 piezīmei nedēļā.

“Ja skolēnam katru dienu liek negatīvās, tas nav nevienam palīdzoši - bērnu tas demotivē kaut ko darīt, vecāki vai nu krīt izmisumā vai ignorē, bet skolotāji jūtas bezspēcīgi,” šādu priekšlikumu skaidro Konstantinovs.

https://twitter.com/lasitajs_nr1/status/1718895354479862198

Citi “X” lietotāji pievienojuši arī savus komentārus, viedokļiem daloties. Citi uzskata, ka tās darbojas kā pierādījums bērna sistemātiskai uzvedībai, ar kuru tālāk var darboties bērnu tiesību aizsargājošās institūcijas situācijās, kad tas nepieciešams. Savukārt citi piekrīt terapeita viedoklim.

“Ja skolēnam katru dienu liek negatīvās, tas nav nevienam palīdzoši - bērnu tas demotivē kaut ko darīt, vecāki vai nu krīt izmisumā vai ignorē, bet skolotāji jūtas bezspēcīgi,” raksta lietotājs “Levs_R”.

“Negatīvās piezīmes ir pierādījumi, ar kuriem var operēt sociālais pedagogs, iesaistot citas instances uzvedības problēmu risināšanā. Ja piezīmes neraksta vai raksta maz, nav pierādījumu traucējošai uzvedībai. Vecāki netic,” tā lietotāja “ucibucis”.

“Bērnus negatīvas piezīmes tikai demotivē. Pilnīgi aplama, totalitārās izglītības sistēmas, kuras uzdevums bija salauzt pēc iespējas vairāk cilvēku, palieka,” uzskata lietotāja “KMilberga”.

“Tās piezīmes bieži vien korelē ar skolotāja garastāvokli. Gan labās, gan sliktās. 3.klasniekam bija piezīme par to, ka starpbrīdī skraida pa koridoru. Ko man kā vecākam darīt? Teikt, lai sēž rociņas klēpī salicis?” tā lietotāja “Gaa_Kaa”.

Lasi vēl:

Attēls ilustratīvs. Foto: Pixabay

Attēls ilustratīvs. Foto: Pixabay

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas