Suns ēd, foto - Paul Trenekens, Unsplash
Cilvēki mēdz ieturēt gan dažādas diētas, gan gavēt, kas būtībā ir tas pats, kas diēta, atsakoties no konkrētiem produktiem uz noteiktu laiku. Arī dzīvniekiem dažādu apsvērumu dēļ veterinārārsts nosaka stingru diētu. Parasti to piemēro alerģisku sugu mājdzīvniekiem vai dzīvniekiem, kam ir citas veselības problēmas, piemēram liekais svars. Bet suņu saimniekiem iesaka arī likt sunim gavēt.
Suņu gavēšana
Būtībā suņu gavēšana ir ieteicama, nevis nepieciešama, atšķirībā no jau minētās diētas. Tā kā suņi pamatā cēlušies no vilkiem, kas dzīvo savvaļā, tiem dabīgi ir saglabājušies dažādi instinkti un uzvedības iezīmes no savvaļas senčiem. Arī medības, kas ir vilku vienīgais barības iegūšanas veids, instinktos mūsu mājdzīvniekiem ir. Gavēšana suņiem ir savvaļas vilku dzīves atdarināšana, jo vilkiem ir bada dienas, kad neizdodas noķert medījumu, līdz ar to nākas savu reizi padzīvoties bez gaļas. Tam ir savi plusi, jo gavēšanas dienās gluži kā vilkiem, arī suņiem attīrās kuņģa, gremošanas orgānu un zarnu sistēmas, kā arī tiek atvieglota šo orgānu darbība.
Kā suņi gavē?
Lai arī sunim var likt pagavēt pāris dienas, saimniekiem parasti ir žēl dzīvnieku, tādēļ to nedara. Laba alternatīva, kā četrkājainam draugam palīdzēt atpūtināt kuņģi, gremošanas orgānus un zarnu sistēmu, ir reizi nedēļā nedodot sunim gaļas ēdienu 1 – 2 dienas, barojot to ar augļiem, ogām (izņemot vīnogām) un dārzeņiem. Jāatceras gan, ka pirms dārzeņu došanas suņiem, tos nepieciešams sarīvēt un sajaukt ar eļļu. Var dot arī graudaugus, bet tie suņiem būtībā nav speciāli nepieciešami, jo satur daudz ogļhidrātus, kas nav vilku pēctečiem ir maz vajadzīgi, turklāt alerģiskiem suņiem uz graudaugiem var būt alerģiska reakcija.
Lai arī:
Populārākās suņu un kaķu slimības un to pazīmes
Vai sunim uz ziemu ir jāmaina pārtika?
Suņu apģērbs rudenim un ziemai
Suns ēd, foto - Paul Trenekens, Unsplash