Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Valdošās partijas steidz kliedēt bažas par iespējamu koalīcijas nestabilitāti

Saeimas ārkārtas sēde. Foto: Zane Bitere/LETA

Saeimas ārkārtas sēde. Foto: Zane Bitere/LETA

Valdību veidojošās partijas aizvien noraida bažas, ka koalīcijā varētu būt izveidojusies nestabilitāte.

Pēc valdību veidojošo partiju sadarbības sanāksmes "Jaunās vienotības" (JV) Saeimas frakcijas vadītājs Edmunds Jurēvics žurnālistiem teica, ka valdība un koalīcija ir stabila.

"To, ka koalīcija ir stabila, pierāda arī mūsu kopīgi pieņemtie lēmumi. Domāju, ka arī budžeta pieņemšana ar Saeimas balsu vairākumu to apliecinās, jo šī koalīcija, atšķirībā no, iespējams, citām koalīcijām, spēj rast izpratni dažādos jautājumos," klāstīja Jurēvics.

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valdes priekšsēdētājs, zemkopības ministrs Armands Krauze uzsvēra, ka neredz nekādu pamatu diskusijām par to, ka valdībā būtu "kāda nestabilitāte".

"Ja jau esam vienojušies par to, ka virzām budžetu, visi atbalstām to, tas nozīmē arī to, ka valdība ir stabila," teica Krauze.

Vienlaikus politiķis atzina, ka reizēm ir atsevišķi jautājumi, piemēram, par Latvijas Bankas prezidenta amata kandidātu virzīšanu, kur Saeimā deputātiem viedokļi atšķiras.

"Progresīvo" frakcijas priekšsēdētājs Andris Šuvajevs akcentēja, ka viņam neesot nekādu šaubu par koalīcijas stabilitāti. "Mēs esam noskaņoti uz darbu, pieņemsim budžetu, strādāsim tālāk," viņš piebilda.

Iepriekš opozīcijā esošā "Apvienotā saraksta" (AS) Saeimas frakcijas vadītājs Edgars Tavars paziņojis, ka pašreizējās Ministru prezidentes Evikas Siliņas (JV) valdība solītā dinamisma vietā arvien pārliecinošāk rāda pretējo - ielaistas problēmas, nomuļļāti un nepieņemti lēmumi ir kļuvuši par ikdienu.

Politiķis paziņojumā medijiem akcentē, ka, iespējams, kā atbildes reakcija uz augošo sabiedrības neapmierinātību pēdējā laikā izskan runas par atsevišķu ministru nomaiņu vai pat visas valdības restartu.

Tāpat ziņots, ka novembra sākumā pēc aizsardzības ministra Andra Sprūda (P) uzklausīšanas AS Saeimas frakcijas deputāti neesot guvuši pārliecību par Sprūda spējām vadīt nozari, tāpēc viņi aicināja Ministru prezidenti nomainīt aizsardzības ministru.

Tāpat septembra vidū satiksmes ministrs Kaspars Briškens (P) izturēja trešo opozīcijas pieprasīto satiksmes ministra demisijas pieprasījumu. Tika kritizēta satiksmes ministra nespēja risināt problēmas.

Saeimas ārkārtas sēde. Foto: Zane Bitere/LETA

Saeimas ārkārtas sēde. Foto: Zane Bitere/LETA

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas