Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

VIDEO: Neraugoties uz ārstu centieniem saturu atspēkot, "TikTok"strauji izplatās absurds video

Foto: @dermdoctor/"TikTok"

Foto: @dermdoctor/"TikTok"

"TikTok" - vietne kurā pilnībā valda visdažādākais saturs, šobrīd tiek pārpludināta ar video, kur cilvēki rāda, kā no dažādām ķermeņa daļām it kā tiek nokasītas "ērces". Ar viedokļiem nu dalījušies arī dermatologi.

"Man ļoti niez," lasāms vienā no šādu klipu ierakstiem, kas no marta ir skatīts vairāk nekā 28 miljonus reižu. Tajā redzams cilvēks, kas aiztiek sarkanas un baltas ērces, kas šķiet piespraustas pie viņa ādas.

Lielākajā daļā šo klipu šīs "ērces" atrodas uz cilvēka ķermeņa, galvenokārt uz rokas vai kājas, bet dažreiz arī uz sejas vai pat iekšpusē ausīm. Video autori tās it kā skrāpē nost, un tās bieži nokrīt, bet dažreiz tās tiek izņemtas ar pinceti. Daži komentētāji ir minējuši, ka “kodumu” vietās ir pamanīta caurspīdīga viela, kas tiek uzskatīta par līmi.

Ārsti ir pārliecināti, ka šajos video “ērces” ir tikai pupas. Dustins Portela ir viens no vairākiem ārstiem dermatologiem “TikTok,” kas veido saturu, atmaskojot vai skaidrojot saturu, kas saistīts ar ādas veselību.

https://www.tiktok.com/@dermdoctor/video/7229809831291555118?embed_source=71223855%2C121331973%2C120...

Portela skaidroja, ka šajos klipos ir vairāki faktori, kas norāda, ka tās nav īstas ērces.

“Pirmkārt, kad tās nokrīt vai tiek izņemtas, tās neatstāj aiz sevis asinis vai izsitumus, kas to likvidēšanai ir raksturīgi. Otrkārt, fakts, tie koncentrējas vienā ķermeņa daļā, noteikti nav iespējams reālajā dzīvē,” viņš teica.

“Pēc atrašanās dabā var atgriezties mājās ar divām vai trim ērcēm, kas ir piesūkušās pie ādas, bet tās būs dažādās ķermeņa daļās," teica Portela. "Patiesībā ērcei piestiprināšanās pie ādas prasa labu laiku. Šis process nenotiek ātri."

Dermatoloģe Džoisa Parka aprīļa sākumā publicēja video saucot šo trendu par “uztraucošu”. Parka teica: “Ja izdomas pilnie cilvēki izmanto līmi vai līmlentes, lai pielīmētu šīs pupas, tas var izraisīt alerģiju, un to noņemšanas process var izraisīt ādas kairinājumu.”

Foto: @dermdoctor/"TikTok"

Foto: @dermdoctor/"TikTok"

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas