Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Uvis Balinskis pret Elvi Merzļikinu. Foto: USA TODAY Sports/Reuters Connect/Scanpix

Latvijas vārtsargs Elvis Merzļikins otrdien atvairīja 18 pretinieku metienus Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē, kurā viņa pārstāvētā Kolumbusas "Blue Jackets" komanda piedzīvoja zaudējumu.

"Blue Jackets" mājās ar rezultātu 3:4 (0:0, 2:3, 1:1) zaudēja Floridas "Panthers" komandai, kurā spēlēja Latvijas aizsargs Uvis Balinskis.

Merzļikins tika galā ar 18 no 22 pretinieku metieniem, atvairot 81,8% raidījumu.

Balinskis laukumā pavadīja astoņas minūtes un 20 sekundes, no kurām minūti un 15 sekundes spēlēja vairākumā. Aizsargs divreiz meta pa vārtiem, pielietoja divus spēka paņēmienus, bloķēja vienu metienu un statistikā atzīmējās ar neitrālu lietderības koeficientu.

Ar 1+2 uzvarētāju rindās izcēlās Sems Reinhards, 1+1 iekrāja Antons Lundels, bet vēl pa vārtiem guva Dmitrijs Kuļikovs un Ētu Luostarinens.

Kolumbusas kluba sastāvā ar precīziem metieniem izcēlās Kouls Silindžers, Džeims van Rīmsdaiks un Šons Monahans.

"Blue Jackets" ar diviem punktiem trīs spēlēs ieņem 14.vietu Austrumu konferencē, kamēr pagājušās sezonas čempionvienība "Panthers" ar sešiem punktiem piecos mačos Austrumu konferencē ir otrie.

Merzļikina pārstāvētais klubs nākamo spēli aizvadīs ceturtdien, kad savā laukumā uzņems Bufalo "Sabres" hokejistus, bet "Panthers" tajā pat dienā mājās spēlēs ar vārtsarga Artūra Šilova un uzbrucēja Teodora Bļugera pārstāvēto Vankūveras "Canucks" komandu.

Savukārt Zemgus Girgensons otrdien pielietoja trīs spēka paņēmienus mačā, kurā viņa pārstāvētā Tampabejas "Lightning" komanda izcīnīja uzvaru.

"Lightning" mājās ar rezultātu 4:1 (1:0, 1:0, 2:1) uzvarēja Vankūveras "Canucks" vienību, kurā spēlēja Latvijas vārtsargs Artūrs Šilovs un Latvijas uzbrucējs Teodors Bļugers.

Girgensons uz ledus pavadīja desmit minūtes un 46 sekundes, no kurām divas minūtes un četras sekundes spēlēja mazākumā. Latviešu uzbrucējs vienreiz meta pa vārtiem, pielietoja trīs spēka paņēmienus un iekrāja neitrālu lietderības koeficientu.

Pretinieku komandā Šilovs tika galā ar 24 no 27 pretinieku metieniem, atvairot 88,9% raidījumu. Savukārt Bļugers uz ledus pavadīja 11 minūtes un 51 sekundi, teju četras minūtes spēlējot mazākumā. Uzbrucējs pielietoja divus spēka paņēmienus, uzvarēja piecos no desmit iemetieniem un iekrāja negatīvu lietderības koeficientu -2.

"Lightning" ar četriem punktiem divās spēlēs ieņem ceturto vietu Austrumu konferencē, bet "Canucks" ar diviem punktiem vienā spēlē ieņem 13.vietu Rietumu konferencē.

Nākamos mačus gan "Lightning", gan "Canucks" aizvadīs ceturtdien, Girgensona pārstāvētajai vienībai savā laukumā uzņemot Vegasas "Golden Knights", bet Šilova un Bļugera klubam viesos spēlējot ar latviešu aizsarga Uvja Balinska pārstāvēto Floridas "Panthers".