Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Vīgants triumfē pasaules čempionātā rollerslēpošanā 15 kilometros

Raimo Vīgatns. Foto: "Instagram"

Latvijas sportists Raimo Vīgants ceturtdien Itālijā kļuva par pasaules čempionu rollerslēpošanā 15 kilometru distancē ar kopēju startu brīvajā stilā.

Madonietis distanci veica 29 minūtēs un 13,6 sekundēs, par 0,6 sekundēm finišā pārspējot norvēģi Amundu Augustu Korsetu un par 1,7 sekundēm Martinu Himmu no Igaunijas.

Cits Latvijas slēpotājs Lauris Kaparkalējs no Vīganta atpalika 32,9 sekundes un ieņēma 11.vietu, Silvestrs Švauksts uzvarētājam zaudēja divas minūtes un sešas sekundes, kas deva 24.pozīciju, bet Niks Saulītis čempionam zaudēja trīs minūtes un 25,7 sekundes, ierindojoties 34.vietā.

Kopumā sacensībās masu startā piedalījās 51 sportists.

Vīgantam šī ir otrā medaļa pasaules čempionātos - 2019.gadā viņš šajā pat distancē izcīnīja bronzas godalgu.

Tikmēr sieviešu konkurencē 15 kilometru masu startā desmito vietu izcīnīja Kitija Auziņa.

Latviete čempionei Linnei Sēmskorai no Zviedrijas zaudēja vienu minūti un 59,1 sekudi. Sudraba medaļu izcīnīja Karolīne Gretinga no Norvēģijas, kura no čempiones atpalika 1,2 sekudes, bet pie bronzas tika itāliete Stefānija Korradīni, zaudējot 2,8 sekundes.

Vēl viena Latvijas sportiste Samanta Krampe no uzvarētājas atpalika sešas minūtes un 55,5 sekundes, kas deva 29.vietu 35 slēpotāju konkurencē.

Junioriem desmit kilometru distancē ar kopēju staru 11.vietu izcīnīja Dāvis Kalniņš, 13.vietā ierindojās Bruno Bilans, bet 20.vietu 41 sportista konkurencē ieņēma Indriķis Ints Circens. Par čempionu kļuva Jūnatans Lindberjs no Zviedrijas.

Juniorēm desmit kilometru masu startā Adriāna Šuminska ierindojās 14.vietā, bet 28.pozīcijā finišēja Linda Kaparkalēja. Par čempioni 43 slēpotāju konkurencē kļuva mājiniece Anna Marija Gidi.

Pasaules čempionāts rollerslēpošanā noslēgsies 15.septembrī.