Ilustratīvs foto. Foto: Scanpix
Vidējais ASV iedzīvotājs pavada aptuveni septiņas stundas dienā pie ekrāna. Tas rada pārdomas par to, kā tik ilga laika pavadīšana pie datora ietekmē mūsu veselību – gan mūsu redzi, gan ādu.
Zilā gaisma atrodama visā, sākot no lampām līdz daudzām ikdienas elektroniskajām ierīcēm, ieskaitot viedtālruņus, klēpjdatorus, televizorus un planšetdatorus. Lai gan ir pierādījumi, ka zilās gaismas iedarbība var izjaukt mūsu miegu (tāpēc nav ieteicams pirms miega, skatīties telefonos), noteikt, kā tas ietekmē mūsu ādu, ir nedaudz sarežģītāk.
Līdz šim ir veikti dažādi pētījumi par zilās gaismas tiešu ietekmi uz ādu. Piemēram, 2018. gadā pierādīts, ka šīs gaismas staru iedarbība uz ādu jau stundas garumā var veicināt ādas novecošanu.
Ieteikumu, lai pasargātu ādu no grumbām un tumšiem plankumiem
Ierobežojiet ekrānu laiku pirms miega – tas ne tikai samazinās staru ietekmi uz jūsu ādu, bet arī palīdzēs uzlabot miega kvalitāti. Un – jo labāks būs jūsu miegs, jo labāks būs arī ādas stāvoklis.
Attiecībā uz jūsu ādas kopšanu – ir ieteicams lietot serumu, kas satur antioksidantus, piemēram, C vitamīnu – tas padarīs ādu gaišāku.
Tāpat ieteicams izmantot sauļošanās līdzekļus, kas palīdzēs novērst UV staru iedarbību. Šajā laikā veikalos ir pieejamas gana vieglas krēmu alternatīvas, kas, uzklātas uz ādas, nešķitīs smagnējas. Ir arī tādi zīmoli, kas speciāli krēmos iekļāvuši vairāk antioksidantu.
Atceries – rūpēties par savu veselību nekad nav par vēlu!
Lasi arī:
Skūšanās, vaksācija vai fotoepilācija - kā kopt ādu pēc apmatojuma noņemšanas mājas apstākļos
Ilustratīvs foto. Foto: Scanpix