Foto: "Pixabay"
Par iespējamo apokalipsi šobrīd tev nav jāuztraucas, jo tuvāko gadu laikā tā nenotiks, taču viens ir skaidrs - planēta Zeme nebūs apdzīvojama mūžīgi. Zinātnieki ir izdarījuši aptuvenās prognozes, kad karstums uz mūsu planētas sasniegs tik lielu temperatūru, ka dzīvošana šeit vairs nebūs iespējama.
Superdatoru klimata modeļi, veicot aprēķinus, izdarījuši prognozi, ka nākamo 250 miljonu gadu laikā gandrīz visi zīdītāji var izmirt, planētai uzkarstot līdz neizdzīvojamam līmenim. To vēl vairāk pasliktinātu jauna kontinenta veidošanās pie ekvatora, liecina jauns pētījums, kas publicēts izdevumā "Nature Geoscience".
Arī cilvēki ir to dzīvo radību skaitā, kam draud izmiršana, tomēr nelielas cerības dod fakts, ka pēc 250 miljoniem gadu varētu būt attīstījušies tādi tehnoloģiskie risinājumi, kas, iespējams, varētu paglābt vismaz nelielu daļu cilvēces.
"Ja mēs aplūkojam cilvēka dabiskās spējas pārdzīvot ekstremālu karstumu (tehnoloģijas nav atļautas), tad ir vairāki karstuma sliekšņi, kurus nav iespējams pārkāpt," medijam "Newsweek" sacīja Bristoles Universitātes pētnieks Aleksandrs Fornsvorts. Viņš uzsver, ka uzturēšanās sešas stundas no vietas vairāk nekā 35 grādu temperatūra augsta mitruma vidē daudziem var būt letāla, bet sausā vidē cilvēks var nomirt pēc vairāk nekā 40 grādiem, vairāk nekā sešas stundas pastāvīgi esot šādā karstumā.
Tiek prognozēts, ka pēc 250 miljoniem gadu sauszeme uz pasaules izskatīsies pavisam citādāk, respektīvi, formēsies viens milzīgs kontinents ar nosaukumu "Pangea Ultima". Prognozes liecina, ka karstākajā mēnesī šajā kontinentā vidējā temperatūra varētu būt no 40 līdz 70 grādiem, kurā jebkurai dzīvai radībai eksistēt būtu praktiski neiespējami.
Par galvenajiem iemesliem, kāpēc ievērojami paaugstinātos temperatūra, tiek minēta oglekļa dioksīda pārlieku lielā esamība atmosfērā, ko radītu tektoniskā aktivitāte, kas radītu daudz vairāk vulkānu izvirdumus. Kā arī tas, ka Saule tobrīd producētu par 2,5% vairāk radiācijas.
Foto: "Pixabay"