Dušas kabīne, vannasistaba, Photo by Chastity Cortijo on Unsplash
Ir ļoti saprotama cilvēku vēlme ietaupīt līdzekļus, kur vien var, tai skaitā – veicot dzīvokļa remontdarbus pašu spēkiem. Arī dušas kabīnes uzstādīšana pirmajā brīdī var šķist samērā vienkāršs process, jo sevišķi, ja cilvēkam jau ir zināma pieredze remonta un santehnikas darbos.
Tomēr pat cilvēki, kuriem šķiet, ka “rokas aug no pareizās vietas”, neuzmanības vai pieredzes trūkuma dēļ mēdz šai procesā pieļaut kļūdas, kuras pēcāk ir grūti vai pat neiespējami izlabot. Kādi tad galvenie “klupšanas akmeņi” un lietas, kam pievērst pastiprinātu uzmanību? Savā daudzu darbības gadu laikā uzkrātajā pieredzē dalās uzņēmuma “Vannu dušu serviss” speciālisti.
Kam pievērst uzmanību, izvēloties dušas kabīni?
Vannas istabas plānošanā un dušas kabīnes izvēlē speciālisti pirmkārt iesaka paļauties uz savām sajūtām un vajadzībām, kā arī profesionāļu – arhitektu un dizaineru padomiem.
Protams, vēlmju lidojums būs jāsamēro ar praktiskākām lietām – telpas izmēru, konfigurāciju, tehniskajām iespējām. Piemēram, pēdējā laikā modē nākušo skandināvu minimālisma variantu, kad dušas kabīni ar paliktni aizstāj tikai vieglas, elegantas stikla sieniņas ne visur ir tehniski iespējams realizēt.
Vai labāk izvēlēties veramās vai bīdāmas durvis – speciālistu ieskatā nav principiālas atšķirības. Ja vien tas ir kvalitatīvs produktu no respektabla ražotāja, labi kalpos abi varianti. Izvēli noteiks dažādi apsvērumi – vannas istabas izmērs, pārējo priekšmetu izvietojums, saimnieku gaume un vēlmes. Mūsdienās piedāvājums ir ārkārtīgi plašs, ieskaitot modeļus ļoti mazām telpām, kur durvis pilnībā iebīdās paralēli sienām.
Veicot izvēli, kā minimums, pakonsultējaties vismaz ar pārdevēju, bet vēl labāk – uzklausiet pieredzējušu servisa darbinieku ieteikumus.
Izlasiet instrukciju PIRMS darbu uzsākšanas!
“Ja ar trešo reizi nesanāk, sameklējiet instrukciju!” – visi droši vien būs dzirdējuši šo spārnoto teicienu attiecībā uz visdažādāko ierīču montāžu. Pieredzējuši dušu servisa speciālisti atzīst, ka tieši šāda – līdz smieklīgumam elementāra, ir pati izplatītākā amatieru un pat profesionālu meistaru kļūda.
Nevajag pat trīs neveiksmīgus mēģinājumus. Lai kabīnei nodarītu neatgriezenisku kaitējumu, pietiek arī ar vienu. Mūsdienu dušas kabīņu montāžā ir svarīgi veikt darbus konkrētā veidā un secībā, instrukcijā tas viss ir detalizēti paskaidrots. Kabīnēm var būt ļoti specifiskas detaļas – iespiežami klipši, stikla pārklājums, ko jau pēc vienas neveiklas apiešanās reizes vairs nebūs iespējams atgūt sākotnējā stāvoklī.
Gadās, ka šādās situācijās klienti vaino ražotāju un iesniedz pretenzijas. Izskatot strīdīgas situācijas, ražotāja pārstāvis punktu pa punktam pārbaudīs, vai ir ievēroti visi instrukcijā minētie norādījumi, un viņam nepavisam nebūs grūti konstatēt neatbilstības.
Izmantojiet mūsdienīgus un kvalitatīvus instrumentus!
Realitāte rāda, ka tikai ar skrūvgriezi un labu acumēru kvalitatīvi uzmontēt mūsdienu dušas kabīni nav iespējams. Arī ar veco labo līmeņrādi bieži vien nepietiek.
Dzīvojamo telpu sienas ne vienmēr ir ideāli taisnas, ne visi stūri ir precīzi 90 rādu leņķī. 2-3 milimetru novirzi jūs ikdienā visdrīzāk nemanāt, taču, veicot kabīnes montāžu, gala rezultātu tā ietekmēs.
Jaunāko modeļu dizaina kabīnēm ir ļoti nelieli stiprinājumu profili, urbumi ir jāveic ļoti precīzi, kaut minimāla kļūda nav pieļaujama. Tādēļ ideāli ir, ja meistari lieto lāzera mērinstrumentus, kas ļauj precīzi noteikt vertikāles un leņķus, un panākt maksimāli labu rezultātu.
Kā nodrošināt kabīnes hermētiskumu?
Dušas kabīnes hermētiskumu nodrošina silikona ieklājums. Pieredze rāda, ka šis ir vissarežģītākais kabīnes montāžas posms, un ir diezgan maz cilvēku, kam izdodas to paveikt nevainojami.
Ne velti profesionāļu vidē figurē teiciens – kur sākas silikons, tur beidzās santehniķis. Instrukcijās ir pamācības, kur un kā silikons ieklājams, bet tās parasti neietver visas nianses. Kvalitatīvi darboties ar silikonu nevar iemācīties vienā vai dažās reizēs.
Ja nu tomēr esat nolēmuši šo smalko lietu paveikt pašu spēkiem, montāžas speciālistu ieteikums būtu – izmantot pēc iespējas mazāku daudzumu šī materiāla. Minimālo daudzumu, lai tas pildītu savas funkcijas. Neuzmanīgi to uzklājot, silikona pārpalikumi bojās kabīnes estētisko izskatu un apgrūtinās kopšanu.
Kā pareizi veikt hermētiskuma pārbaudi?
Ņemiet vērā, ka atkarībā no hermētiskuma standartiem, dušas kabīnes iedalās trīs līmeņos:
1. Kabīnes ar profiliem, aptuveni 5cm augstumā – neparedz nekādu ūdens daudzumu ārpusē.
2. Kabīnes ar slieksni, aptuveni 1 cm – ir pieļaujams neliels ūdens daudzums ārpus kabīnes.
3. Kabīnes bez sliekšņa, tikai sieniņas – rēķinieties, ka šeit jau pēc definīcijas ir pieļaujams diezgan liels ūdens daudzums. Speciālisti iesaka šādu variantu izvēlēties tikai pirts telpās vai tamlīdzīgās vietās, kur izliets ūdens nesagādās lielas problēmas.
Lai pareizi veiktu kabīnes hermētiskuma pārbaudi, koncentrētu ūdens strūklu, visbiežāk no rokas dušas lej tieši stikla vidū. Pārbaudes rezultātam ir jābūt atbilstošam standartam.
Nekādā gadījumā nelejiet ūdeni kabīnes kustīgajās daļās – veramu durvju eņģēs, bīdāmu durvju sliekšņos un tamlīdzīgi.
Vai, izlasot visu šo, jums joprojām šķiet, ka dušas kabīnes montāža būs jums pa spēkam ? Vai rezultāts būs pietiekoši kvalitatīvs, un nesanāks tā, ka “skopais maksā divreiz” ?
Ja neesat pilnībā pārliecināti, un savu laiku labprātāk ziedotu savam tiešajam darbam vai hobijiem, ziniet – jūsu rīcībā visā Latvijas teritorijā v ienmēr ir pieredzējušie “Vannu dušu serviss” speciālisti!
Dušas kabīne, vannasistaba, Photo by Chastity Cortijo on Unsplash