Guļamistabas interjers, Photo by Devon Janse van Rensburg on Unsplash
Vai esi dzirdējis, ka gultas galvgalis nedrīkst būt novietots uz rietumiem vai arī, ka guļamistabā nevajag turēt spoguli? Slikta enerģija guļamistabā var vājināt arī cilvēka personīgo enerģiju un nelabvēlīgi ietekmēt attiecību kvalitāti. Fenšui nosaka galvenos principus, kas jāņem vērā, iekārtojot guļamistabas interjeru, lai tajā valdītu laba aura un guļamistabā nebūtu vāja vai nestabila enerģija. Ja Tu nevari izvairīties no slikta mēbeļu izvietojuma guļamistabā, veic visus iespējamos pasākumus, lai mazinātu negatīvo ietekmi
Kur novietot gultu?
Guļamistabas iekārtošana viennozīmīgi sākas ar vislabākā gultas novietojuma izvēli. Un šeit nevar domāt vienīgi par interjera dizainu. Gulta ir vissvarīgākā mēbele mūsu dzīvē – tajā mēs katru dienu pavadām vairākas stundas, tādēļ tā ir cieši saistīta ar mūsu personīgo enerģiju. Nozīme ir katram elementam – matracim, rāmim, gultas galvgalim, palagiem un pat novietojumam – katrs no tiem var vai nu atbalstīt vai vājināt mūsu ikdienas enerģiju un spēku. Lai savā guļamistabā radītu labu fen šui enerģiju, ap gultu ir nepieciešama visbarojošākā, relaksējošākā un jutekliskākā enerģija.
Neliec gultu zem loga – zaudēsi enerģiju
Naktī ķermenim ir vajadzīgs atbalsts un aizsardzība, lai spētu uzņemt spēkus un atjaunoties nākamajai dienai. Tiek uzskatīts, ka guļot zem loga, cilvēka personīgā enerģija ar laiku kļūst vājāka, jo tai nav pienācīgas aizsardzības. Tam ir arī visai racionāls izskaidrojums – caur logu ienākošais troksnis var radīt stresu un dusmas, līdz ar to negatīvu enerģiju, piesārņojums no āra var būt neveselīgs un traucēt miegu, savukārt gaisma, kas ieplūst telpā, var izjaukt dabisko miega ciklu. Līdz ar to – cilvēks jūtas neizgulējies un ar laiku tas atspēlējas viņa veselības stāvoklī.
Gultas kājgalis nedrīkst būt pie durvīm
Tāpat fenšui meistari saka, ka gulta, kuras kājgalis beidzas līdz ar durvīm, atrodas “Zārka” pozīcijā un tā nenes labu enerģiju. Ja cita varianta nav – tad pusceļā starp gultu un durvīm pakar slīpētu kristāla lodi.
Turklāt durvis ir kā enerģijas savienojuma punkts starp dažādām zonām un piesaista enerģiju, tostarp no Tavas guļamistabas. Ja gultas kājgalis beidzas līdz ar durvīm, Tava enerģija naktī nepārtraukti aizplūdīs.
Vislabāk gultu novietot tā, lai, tajā guļot, Tu varētu redzēt guļamistabas durvis, ideāli – ja tās ir pa diagonāli pretī gultai. Ļoti svarīgi, lai durvis atveroties neskar nevienu gultas daļu. Tiek uzskatīts, ja tās veras virsū galvgalim, var rasties galvassāpes, ja kājgalim – tad ar laiku radīsies problēmas ar kājām.
Gulta zem sijām vai slīpajiem griestiem – smaga enerģija
Vienīgais, kas varētu atrasties virs Tavas gultas, ir mīksts audums, savukārt viss, kas ir smagāks par to, rada smagu enerģiju, kas var dot ietekmi arī uz Tavu ikdienas dzīvi. Tādēļ noteikti nevajadzētu novietot gultu zem sijas. Ja tas nav iespējams, ieklāj starp griestiem un gultu auduma gabalu, kas pasargās Tevi no sijas smagās enerģijas.
Līdzīgi ir ar slīpajiem griestiem. Ja ilgstošu laiku pavadīsi zem slīpajiem griestiem, Tu pakļauj savu enerģiju nemitīgam spiedienam, kas īpaši kritiski ir nakts stundās, kad enerģijai vajadzētu atjaunoties un ar laiku tas var veicināt veselības problēmu saasināšanos un emocionālo nestabilitāti. Ja tomēr istabas iekārtojumu nav iespējams mainīt un gultai nav iespējams atrast citu vietu – krāso slīpos griestus baltā krāsā – tādā pašā kā griestu taisno daļu.
Spogulis guļamistabā – ienes attiecībās svešu enerģiju
Spogulis, kas ir vērsts pret gultu, tiešā veidā iztukšo Tavu personīgo enerģiju laikā, kamēr Tu guli. Tiek uzskatīts, ka spogulis, kas pavērsts pret gultu, ienes Jūsu attiecībās trešās personas enerģiju. Fen šui neiesaka guļamistabā izvietot lielus spoguļus, tomēr tas nenozīmē, ka no tiem jāizvairās pavisam. Kamēr spogulis neatspoguļo gultu, tikmēr tas netraucē.
Kādus aizkarus izvēlēties saskaņā ar fenšui?
Ja tomēr tev nav citu variantu un ir jāguļ zem loga – īpaši jāpiedomā pie aizkaru izvēles un loga aizsegšanas. Labs fenšui dizains pieprasa aptumšojošus aizkarus, kas bloķēs gaismu. Tu vari izvēlēties, piemēram aptumšojošas žalūzijas, bet tad noteikti tās jāapvieno ar auduma aizkariem, lai nodrošinātu maigumu un plūsmas sajūtu. Savukārt dienas laikā turi aizkarus un žalūzijas atvērtus, lai istabā iekļūst saules gaisma un enerģija.
Kādus materiālus izvēlēties labai enerģijai guļamistabā?
Ieteicams izvēlēties dabīgus materiālus guļamistabas dizainā – tas var būt koks vai citi dabiski materiāli. Aizkariem izvēlies dabīgus audumus, piemēram, kokvilnu, linu vai zīdu. Vislabāk, ja aizkari ir smagi un naktī, tos aizverot, rodas cietas un stabilas sienas sajūta.
Gultas galvgalis un materiāli
Gultas galvgalim vajadzētu būt spēcīgam un stingram atbalstam – ne velti fenšui iesaka novietot galvu pie cietas, stingras sienas. Ja tas nav iespējams, izvēlies gultu ar spēcīgu un stabilu galvgali, kas gatavots no dabīgiem materiāliem, piemēram, no masīvā koka. Raugies, lai tam nebūtu asu stūru.
Izlasi arī:
Guļamistabas interjers, Photo by Devon Janse van Rensburg on Unsplash