You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kāpēc dūmu detektori? Praktiski padomi dūmu detektoru izvēlei, konsultē FN-SERVISS

FN Serviss

FN Serviss

No 2020. gada 1. janvāra visās mājās un dzīvokļos, kā arī publiskajos objektos, kuros paredzēts izmitināt gulēšanai līdz 10 cilvēkiem, ir jāuzstāda dūmu detektori, bet privātmājās ir nepieciešams arī ugunsdzēsības aparāts ar dzēšanas klasi 21A 113B.

Ugunsdrošības noteikumu 119.punkts paredz, ka: „Viendzīvokļa objektu, daudzdzīvokļu objekta dzīvokli, un publisku objektu, kurā paredzēts izmitināt gulēšanai līdz 10 cilvēkiem, nodrošina ar autonomu ugunsgrēka detektoru, kas reaģē uz dūmiem. Autonomu ugunsgrēka detektoru var aizstāt ar automātisko ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes signalizācijas sistēmu.”

Ugunsgrēka autonomais detektors ir neliela izmēra ierīce, kura patstāvīgi spēj konstatēt telpā izveidojušos ugunsgrēka faktorus (dūmu koncentrāciju, siltumu) un par to ar spalgu, 85 dB skaņas signālu aptuveni pusstundu nepārtraukti brīdināt mājokļa iemītniekus. Ugunsgrēka autonomais detektors darbojas no autonoma strāvas avota.

Visbiežāk tās ir 9V „kronas” tipa vai Litija baterijas, kuras ievieto detektora korpusā. Taču arvien populārāki kļūst dūmu detektori ar iebūvētām Litija baterijām, kuru darbības mūžs ir no 10 – 12 gadi.

Meklējot atbilstošāko risinājumu dūmu detektora izvēlei, būtiski ir rast atbildes uz šādiem jautājumiem:

  1. Vai iespējama detektora savienošana sistēmā, proti, lai pie viena dūmu detektora nostrādes, nostrādā arī pārējie detektori, kas izvietoti ēkā;
  2. Vai detektoru ir iespējams pievienot apsardzes firmas kopējai sistēmai;
  3. Vai saņemat informatīvu paziņojumu uz viedtālruni par dūmu detektora nostrādi
  4. Vai būtisks ir detektora dizains, baterijas darbības laiks, darba temperatūra, ražotāja garantijas un servisa nosacījumi.

Kvalitatīvākiem dūmu detektoriem ir iebūvēta arī aiztures funkcija. Tā ir nozīmīga, ja nepieciešams apturēt dūmu detektora spalgo skaņu viltus nostrādes gadījumā. Proti, ja dūmu detektors nostrādā uz virtuves tvaikiem vai piedeguša ēdiena garaiņiem – tad tas ir gana ērti lietotājam: nospiest aiztures pogu un tikmēr izvēdināt telpas, lai samazinātos dūmu, tvaiku koncentrācija.

Jāņem vērā, ka lētākos autonomo detektoru modeļos šī funkcija nav iestrādāta.

FN-SERVISS ir viens no vadošajiem uzņēmumiem Baltijā, kas klientiem piedāvā ugunsdrošības un darba aizsardzības risinājumus uzņēmumiem un mājām. Praktiskus padomus dūmu detektoru izvēlei, izvietošanai un uzturēšanai atradīsiet FN-SERVISS mājas lapā Ekspertu padomu sadaļā. Iegādāties dūmu detektorus varat FN-SERVISS veikalos Rīgā, Valmierā un Jelgavā, kā arī E-Veikalā.

FN Serviss

FN Serviss

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Similar news

Saturs turpināsies pēc reklāmas