You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Vai ugunsdrošībai ar dūmu detektoru vien pietiek?

unsplash.com

unsplash.com

Kopš 2020.gada 1.janvāra stājušies spēkā jaunie Ugunsdrošības noteikumi, kas nosaka, ka visos mājokļos jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem – gan privātmājās, gan dzīvokļos. Principā pēc likuma ar to arī ugunsdrošības normas mājās arī ir izpildītas.

Dūmu detektoru veidi un funkcijas

Dūmu detektoru izvēle šobrīd ir ļoti plaša, atbilstoša katram maciņam. Pats galvenais, kas ir jāņem vērā, izvēloties dūmu detektoru, lai tam būtu Eiropas Savienības sertifikāts, kura apzīmējums ir burti CE EN 14604.

Pats vienkāršākais detektora veids ir autonomais detektors, kas darbojas ar bateriju palīdzību. To var vienkārši pielīmēt vai kā citādi piestiprināt dzīvoklī vai mājās pie griestiem, vēlams, guļamistabā vai tās tuvumā. Ja privātmājai ir vairāki stāvi, vismaz viens detektors jāizvieto katrā šīs mājas stāvā. Šī detektora galvenā un vienīgā funkcija ir ziņošana par sadūmojumu mājoklī ar spalga, skaļa skaņas signāla palīdzība. Taču arī šī detektora esamība mājās samazina ugunsgrēku nodarīto kaitējumu par 75% – galvenokārt tādēļ, ka pamodina mājokļa iemītniekus, tā paglābjot tos no nosmakšanas dūmos un ļaujot laikus ziņot ugunsdzēsības dienestam par izcēlušos ugunsnelaimi.

Savukārt analogais dūmu detektors jau ir daļa no lielākas, daudzfunkcionālas signalizācijas un ugunsdzēsības sistēmas. Tas var būt gan bezvadu, līdzīgi kā autonomais detektors, vai ar vadu palīdzību savienots ar analogo vai adrešu signalizācijas sistēmu. Lielākām būvēm, kas nav privātmājas, ir jābūt uzstādītai kādai no šīm sistēmām, kā to reglamentē MK Noteikumi par Latvijas būvnormatīvu LBN 201-15 "Būvju ugunsdrošība”.

Kā atšķiras ugunsdzēsības sistēmas?

Konvencionālās jeb analogās ugunsdzēsības sistēmas parasti uzstāda nelielos objektos ar nelielu detektoru skaitu. Ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes signalizācijas kontrolpanelis spēj identificēt konkrēto zonu, kurā radies ugunsgrēks vai bojājums, par ko ziņo analogais detektors.

Savukārt adrešu ugunsdzēsības signalizācijas sistēma tiek uzstādīta lielos objektos ar lielu detektoru un zonu skaitu, tādēļ katram detektoram tiek piešķirta konkrēta adrese, lai varētu ātri diagnosticēt negadījuma izcelšanās vietu arī ļoti lielās telpās.

Uzņēmums SIA “Loks” piedāvā visu drošībai un arī ugunsdrošībai nepieciešamo gan privātos mājokļos, gan sabiedriskās telpās un industriālās būvēs, turklāt ar bezmaksas piegādi Rīgā!

unsplash.com

unsplash.com

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Similar news

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas