
Attiecības. Foto: Unsplash
Iespējams, kāds ir ne tikai pamanījis savā paziņu lokā, bet arī pats piedzīvojis attiecību beigas tieši pavasarī. Izrādās, kas ir visai plaši izplatīts psiholoģisks fenomens, kas pārņem cilvēkus brīdī, kad aiz loga laiks kļūst siltāks un saulaināks.
Pavasara mēneši iezīmē “šķiršanās sezonas” sākumu - gada laiku, kad beidzas attiecības, kas izveidojušās aukstajos un vientuļajos ziemas mēnešos.
Pēc psiholoģes Danielles Foršes domām, saules gaismas samazināšanās ziemas mēnešos un tās palielināšanās vasarā ir saistīta ar to, ka pieaug ar silto laiku saistīto šķiršanās gadījumu skaits.
Viņa žurnālam “Cosmopolitan” skaidroja, ka šķiršanās sezona notiek tāpēc, ka ziemā samazinās saules gaismas daudzums, un organisms ražo vairāk melatonīna - hormonu, kas reaģē uz tumsu un padara mūs nogurušus, un ražo mazāk serotonīna, kas liek mums justies laimīgiem un labi.
Taču, kad saules gaismas kļūst vairāk, smadzenes ražo mazāk melatonīna un vairāk serotonīna, kas liek jums justies laimīgākiem. Līdz ar to jūs, iespējams, nejūtat tādu vajadzību būt blakus kādam citam cilvēkam, lai nodrošinātu šo drošības un laimes sajūtu, norāda psiholoģe.
Tāpēc, lai gan jūs varat izšķirties, labā ziņa ir tā, ka, tuvojoties pavasarim, pie apvāršņa gaidāmi jauni sākumi, jo siltāks laiks rada lielāku vēlmi doties ārā.
Vairāk laika, ko pavadām ārā, saulei spīdot, nozīmē satikt jaunus cilvēkus, vairāk socializēties un kopumā kļūt laimīgākiem. Tāpat kā pavasarī uzplaukst ziedi, tā arī jaunās attiecības līdz augustam ir pārtapušas jau pilnvērtīgos vasaras romānos.
Lasi arī:
Bildināju, bet viņa atteica: ko tālāk?
Piecas lietas, ko tu, visticamāk, dari nepareizi guļamistabā

Attiecības. Foto: Unsplash