You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kas jāzina Ukrainas bēgļiem, ievedot mājdzīvnieku?

Mājdzīvnieks. Attēls: pixabay.com

Mājdzīvnieks. Attēls: pixabay.com

Ļoti daudzi ukraiņu bēgļi Latvijā ieceļo ar visu ģimeni, tai skaitā mājdzīvniekiem, turklāt samērā lielā skaitā. Veterinārārsti Daugavpilī saka, ka mēnesī sastopas ar vismaz 10 bēgļu ievestiem mājdzīvniekiem. Izrādās, ka no tiem daudzi nemaz nezina, ka jebkurš mājdzīvnieks, kas tiek ievests Latvijā no ārvalstīm, ir jāreģistrē un jāčipo, bet ka to šobrīd var izdarīt ļoti vienkārši un bezmaksas.

Ja arī tu gribi palīdzēt Ukrainas bēgļiem ar dzīvniekiem, noteikti pastāsti viņiem, kas jādara ar mājdzīvnieku, to ievedot Latvijā!

Dzīvnieku čipošana un vakcinācija, iebraucot Latvijā, ir obligāta visiem

Šobrīd nosacījumi Ukrainas bēgļiem, protams, ir daudz pretimnākošāki kā tas bija iepriekš. Parasti, no Ukrainas iebraucot Eiropas Savienībā (ES) ar savu lolojumdzīvnieku, dzīvniekam ir jābūt apzīmētam ar mikroshēmu jeb čipotam, vakcinētam pret trakumsērgu, ir jābūt veiktam trakumsērgas antivielu līmeņa noteikšanas testam un visai informācijai ir jābūt norādītai dzīvnieka veselības sertifikātā. Šobrīd dzīvnieki, kuri iebrauc ES kopā ar savu īpašnieku, tiek ielaisti arī tad, ja īpašnieks iepriekš minētās prasības nevar izpildīt. Nosacījumi gan paliek sekojoši – pēc iebraukšanas valstī Ukrainas pilsonim dzīvnieks uzreiz ir jāreģistrē jeb jāčipo 5 dienu laikā.

Ukrainas bēgļu dzīvniekiem vizīte pie veterinārārsta ir bezmaksas

Uzreiz pēc dzīvnieka ievešanas, bet ne vēlāk kā 5 dienu laikā, ar dzīvnieku ir jādodas uz tuvāko veterināro klīniku. Veterinārārsts bēgļu dzīvnieku apskatīs, noskaidros, vai dzīvnieks ir vakcinēts, apzīmēs dzīvnieku ar mikročipu, ja tas nav izdarīts, izsniegs lolojumdzīvnieka pasi un reģistrēs to Lauksaimniecības datu centra datubāzē, kā arī veiks antivielu testu, lai pārliecinātos, vai dzīvnieks ir vakcinējams pret trakumsērgu. Ja nav, tad tas tiek veikts, ja vien dzīvnieka veselības stāvoklis to atļauj.

Līdz šim vien ceturtā daļa no Ukrainas ievesto dzīvnieku ir bijuši vakcinēti pret trakumsērgu iepriekš.

Iepriekš minētie veterinārārsta pakalpojumi ieceļotājiem no Ukrainas ir bez maksas. Veterinārmedicīniskās prakses iestādes pašas aizpilda nepieciešamos dokumentus, lai pieteiktu Pārtikas un veterināro dienestā pakalpojumu apmaksu. Tas nozīmē, ka bēgļiem atliek vien aizvest savu mīluli pie tuvākā veterinārārsta un tur par dzīvnieka apskati, veselības novērtējumu, čipošanu un reģistrāciju parūpēsies!

Cik dzīvnieku bēglis var sev ievest līdzi?

Saskaņā ar ES regulu nr. 576/2013, kas nosaka lolojumdzīvnieku - suņu, kaķu, sesku un citu ceļošana kārtību, īpašnieks vai tā pilnvarotais vienas nekomerciālas pārvietošanas laikā uz ES valsti nedrīkst pārvadāt vairāk kā piecus dzīvniekus. Tas, protams, neattiecas uz gadījumiem, kad dzīvniekus ieved ar mērķi piedalīties sacensībās vai izstādēs, taču, visticamāk, šobrīd Ukrainas bēglim šie pasākumi nebūs primārais iemesls, kāpēc tiek ievests mīļzvērs.

Ja radušies kādi citi ar mājdzīvnieku ievešanu saistīti jautājumi, veterinārārsti aicina sazināties ar PVD pa telefona nr 67095245.

Mājdzīvnieks. Attēls: pixabay.com

Mājdzīvnieks. Attēls: pixabay.com

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Similar news

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas