You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Ko darīt, ja mājās ir slikta gaisa kvalitāte?

Slikta gaisa kvalitāte mājoklī negatīvi ietekmē cilvēku un dzīvnieku pašsajūtu un veselības stāvokli, radot dažādas veselības problēmas. Piemēram, pārāk sausa gaisa iespaidā acu gļotāda un elpceļi tiek kairināti, bet pārāk augsta Co2 līmeņa rezultātā ķermenim pietrūkst skābeklis, tādējādi tas reaģē ar paātrinātu sirdsdarbību, elpošanu, bezmiegu. Kas veicina gaisa kvalitātes pasliktināšanos mājoklī un kas jādara, lai piegādātu ķermenim to, kas tam visvairāk nepieciešams – skābekli?

Kas pasliktina gaisa kvalitāti mājoklī?

Telpās gaiss tiek piesārņots dažādos veidos:

  1. Cilvēku un dzīvnieku izelpa (Co2 un mitrums);
  2. Dažāda veida smakas no virtuves, sanitārā mezgla un palīgtelpām;
  3. Izsmidzināmie ķīmiskie produkti - tīrīšanas un mazgāšanas līdzekļi;
  4. Putekļi un dzīvnieku spalvas;
  5. Mitrums no dušas, vannas, veļas mazgāšanas un ēdienu gatavošanas.

Telpās, kurās tiek pavadīta ikdiena, sākot ar pirmskara laika mājām līdz mūsdienu jaunbūvēm, biežākās diskomforta un bezgaisa pazīmes ir neizbūvētas vai nestrādājošas ventilācijas sistēmas dēļ. Ventilācijas trūkums var radīt arī paaugstinātu mitruma līmeni un pat pelējumu, no kura atbrīvoties ir praktiski neiespējami. Kāds ir risinājums?

Risinājums ir svaigs gaiss!

Visu augstāk minēto veselības un mājokļa problēmu risinājums ir svaigs gaiss! To var nodrošināt divos veidos:

Pirmais variants - atvērt logus un durvis. Šajā gadījumā rodas siltuma zudumi, kas rada liekas apkures izmaksas, kā arī telpās veidojas caurvējš un diskomforts.

“Rekomendējamais mikroklimats telpās ir sekojošs:

  • Gaisa t: 18-24 C
  • Relatīvais gaisa mitrums: 40-55%
  • CO2 līmenis : līdz 800ppm
  • Optimāls gaisa apmaiņas cikls: 25-40m3/h uz 1 iedzīvotāju”

Otrais variants - uzstādīt energoefektīvu ventilācijas sistēmu. "ONNINEN" SIA, kas nodrošina profesionālus produktus un risinājumus būvniecībai, iesaka ECOVENT.lv, jo šī profesionālā komanda spēj rast risinājumus, kā nodrošināt telpās atbilstošu gaisa apmaiņu, tajā pat laikā būtiski ietaupot līdzekļus uz apkures izmaksām.

Šāda sistēma saucas gaisa siltuma rekuperācija. To nodrošina gaisa rekuperatori, kuru darbības princips ir ļoti vienkāršs: Telpu sasmakušais gaiss tiek iesūkts pa ventilācijas kanāliem uz rekuperācijas iekārtu, kur tam, šķērsojot siltuma maiņas elementu, minētais siltummainis uzsilst. Tajā pat laikā tiek iesūkts svaigais gaiss no ārtelpām, kas, šķērsojot siltummaini, uzsilst un tiek piegādāts uz dzīvojamām telpām. Tam nav nepieciešami nekādi sildītāji, tādēļ bažas par elektrības patēriņa pieaugumu nepastāv.

Šai sistēmai ir divi būtiski plusi:

  1. Tā ir ļoti vienkārša un uzstādama esošās privātmājās, dzīvokļos, bērnu dārzos, sporta zālēs, kā arī to iespējams jau laikus paredzēt jaunbūvēs;
  2. Paralēli, novadītā gaisa siltuma atgūšanai un svaiga, uzsiluša gaisa pieplūdei telpās, rekuperatori nodrošina arī gaisa filtrācijas procesu, kas ir būtiski, lai telpās samazinātu putekļus un nodrošinātu smalkāko putekšņu daļiņu aizturi, tādējādi palīdzot uzlabot pašsajūtu alerģiskiem cilvēkiem.

Ventilācijas sistēma ar rekuperatoru nodrošina optimālu gaisa apmaiņu telpās gan apkures sezonā, neļaujot rasties būtiskiem siltuma zudumiem, gan vasaras mēnešos, kad karstajās naktīs palīdz atdzesēt telpas.

Jautājumu gadījumā aicinām vērsties pie www.ecovent.lv komandas.

pixabay.com

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Similar news

Saturs turpināsies pēc reklāmas