Aizsērējusi izlietne, Pixabay
Visām mājsaimniecībām ir viens kopējs ienaidnieks, ar ko agrāk vai vēlāk nākas cīnīties: tās ir aizsprostotas kanalizācijas caurules! Cauruļu aizdambēšanos izraisa mati, ēdienu paliekas, tauki un citi gruži, kas lēnām, bet pamatīgi sāk aizdambēt caurules. Kas jādara, lai kanalizācijas caurules neaizsprostotos?
Padomi, kā uzturēt caurules tīras
Ja problēma ar aizsprostotām caurulēm nav bijusi iepriekš, pietiks, ja ik pa laikam (vēlams reizi mēnesī) veiksiet profilaktisku tīrīšanu ar kanalizācijas cauruļu attīrīšanas ķīmiju.
Šo paņēmienu var izmantot kā virtuves, tā vannas istabas izlietnēm, dušai un arī vannai.
Ķīmiskie līdzekļi izšķīdina aplikumu un taukus, attīra cauruļvada iekšējās sienas un novērš aplikuma uzkrāšanos. Virtuvei labāk izmantot līdzekļus, kuru sastāvā ir sārmi, bet vannas istabā veiksmīgāk iedarbosies skābi saturoši ķīmijas līdzekļi, jo tie spēj izšķīdināt pat matus.
Lai ar cauruļu aizsprostošanos nesaskartos, izlietnēm izmantojiet speciālu sietiņu, kas neļaus ēdiena paliekām nokļūt caurulēs, bet pēc mazgāšanās iztīriet dušu un vannu no izkritušajiem matiem. Tāpat ir ieteicams nebaidīties par nedaudz lielāku karstā ūdens patēriņu – pēc izlietnes izmantošanas, piemēram, virtuvē, par sliktu nenāk pēc tās lietošanas nedaudz notecināt karsto ūdeni - karstais ūdens izšķīdina taukus un palīdz gružiem nonākt kanalizācijā, tādējādi laicīgi mazinot caurules aizdambēšanās iespēju. Vēlams karsto ūdeni vairāk izmantot, arī mazgājot traukus, tāpat arī pēc trauku mazgāšanas, jo bieži vien arī Jūsu trauku mazgājamais līdzeklis, lietojot nepietiekami daudz ūdens, rada aizsērējumu Jūsu caurulēm!
Ja cauruļvadu tīrīšanā izmantosiet ķīmiju, jāatceras vairākas lietas
Kādu ķīmiju labāk izvēlēties – pulveri, granulas, šķidros vai želejveida tīrīšanas līdzekļus – ir katra paša pārziņā.
Speciālisti iesaka izmantot cauruļu attīrīšanas granulas - tās visefektīvāk attīra caurules no taukiem u.c. aizsērējumiem. To izmantošana ir vienkārša un ļoti efektīva, kā arī iegādāties šīs granulas ir iespējams jebkurā sadzīves preču veikalā. Galvenais ir kārtīgi izlasīt lietošanas instrukciju un ievērot dažus vienkāršus noteikumus:
- pārliecinieties, ka ķīmiskais tīrīšanas līdzeklis paredzēts īstā materiāla caurulēm (pārsvarā cauruļu attīrīšanas ķīmija ir paredzēta gan metāla, gan cietās plastmasas caurulēm);
- pēc jebkuras sadzīves ķīmijas izmantošanas caurules ir jāizskalo ar siltu, tekošu ūdeni – auksts ūdens neaizskalos ķīmiju, bet verdoša ūdens ilgstoša izmantošana var sabojāt caurules;
- kategoriski aizliegts izmantot kanalizācijas cauruļu attīrīšanas ķīmiju lokanajām kanalizācijas caurulēm! Lokanās caurules jeb tautā sauktās „gofras” specializētā ķīmija sabojās, un tās nāksies mainīt;
- neatstājiet sadzīves ķīmiju bērniem pieejamā vietā!
Ko darīt, ja tomēr ūdens netek prom?
Lai atbrīvotu caurules no aizsprostojuma, varat izmantot kanalizācijas cauruļu tīrīšanas troses. Tās nemaksā dārgi, un, ja iemanīsieties ar tām strādāt, varēsiet aizsniegties līdz ļaunuma saknei un cauruli atbrīvot. Šis paņēmiens ir samērā efektīvs, bet ne vienmēr ar veikalā nopērkamajām trosēm ir iespējams atbrīvot caurules no aizsprostojuma.
Speciālisti aicina parūpēties par Jūsu mājokļa caurulēm laicīgi, bet, ja tomēr ir gadījusies problēma, kuru neizdodas atrisināt – ērtāk ir pieaicināt speciālistus, kuri profesionāli spēs noteikt problēmu un to atrisināt.
Aizsērējusi izlietne, Pixabay