You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Mīti un patiesība par cilmes šūnu saglabāšanas iespējām 3.daļa

Mazuļi. pixabay.com

Mazuļi. pixabay.com

Cilmes šūnu saglabāšana ir aktuāla tēma mūsdienās. Lai gan par cilmes šūnām tiek runāts daudz, liela sabiedrības daļa vēl aiz vien nav līdz galam informēta par to saglabāšanas iespējām un to, kādu labumu tās dotu bērnam un ģimenei. Turpinot iesākto rakstu sēriju, esam nonākuši pie 3. daļas, kurā runāsim par atlikušajiem mītiem, kas vijas par un ap cilmes šūnu tematiku.


Mīts: Ģimenes bankā uzglabātās nabassaites asiņu cilmes šūnas var izmantot, lai ārstētu ikvienu ģimenes locekli.
Fakts: Ģimenes bankā uzglabātās nabassaites asinis nevar izmantot jebkuram ģimenes loceklim ārstēšanā. Nabassaites asins šūnās ir ģenētiskie marķieri, kurus sauc par cilvēka leikocītu antigēniem (HLA), kuriem lielākā vai mazākā mērā jāsader ar pacienta. Brāļiem un māsām ar tiem pašiem bioloģiskajiem vecākiem ir 25% iespēja būt perfektai saderībai un 50% iespēja būt daļējai saderībai. Citiem ģimenes locekļiem ir mazāka iespēja, ka būs šī saderība.


Mīts: Ja saglabātas pirmā bērna nabassaites asiņu cilmes šūnas, nav jāuzglabā nabassaites asiņu cilmes šūnas otrajam bērnam.
Fakts: Ja saglabātas nabassaites asiņu cilmes šūnas pirmajam bērnam, iemesli brāļu un māsu asins saglabāšanai ir tādi paši. Ir aptuveni 25% iespēja, ka diviem brāļiem un māsām būs perfekta saderība.


Mīts: Ja saglabātas nabassaites asinis bērnam piedzimstot, nav nepieciešams arī saglabāt nabassaites audus.
Fakts: Katru gadu tiek atklāti jauni nabassaites asiņu un nabassaites audu pielietojuma veidi. Nabassaites asiņu cilmes šūnas, kā arī cilmes šūnas no citiem audiem dod cerību ārstēt virkni slimību nākotnē, un ir vērts apsvērt iespēju saglabāt abus materiālus.


Mīts: Saglabātajām nabassaites asiņu cilmes šūnām ir ierobežots "derīguma termiņš".
Fakts: Teorētiski, pienācīgi saldētas un uzglabātas nabassaites asinis var palikt noderīgas mūža garumā. Tomēr tas nav zināms, jo nabassaites asins bankas ir pastāvējušas apmēram 30 gadus. Praksē veiksmīgi izmantotas nabassaites asinis, kas uzglabātas vairāk nekā 20 gadus.

Iesakām izlasīt arī:



Mazuļi. pixabay.com

Mazuļi. pixabay.com

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Similar news

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas