Laulības gredzeni, attēls no Pixabay.com
Laulības gredzenu izvēle ir ļoti atbildīgs process. Tā kā tos iegādājas visam mūžam, svarīgi, lai gredzens atbilstu abu valkātāju gaumei un katru kopdzīves dienu atgādinātu par laimīgo notikumu. Tāpēc laulības gredzena iegādei būtu jābūt patīkamam un atmiņā paliekošam notikumam. Īstā gredzena izvēles process būs vieglāks, ja būs skaidras vēlmes par gredzena dizainu, materiālu un to, cik liels budžets atvēlēts gredzena iegādei.
1. Sašauriniet izvēles iespējas
Briljanti vai citi dārgakmeņi, platīns vai zelts - izvēles sašaurināšana sākotnēji var šķist grūta, bet nekrītiet panikā. Vienkārši domājiet soli pa solim. Sāciet ar stilu: vai jūs vēlaties klasisku laulības gredzenu – stīpiņu vai tomēr gredzenu ar izsmalcinātu dizainu? Tāpat ir jāapsver, vai vēlaties, lai jūsu laulības gredzens būtu no tāda paša metāla kā jūsu saderināšanās gredzens, kā arī, vai jūs vēlaties ar partneri pilnīgi vienādus gredzenus. Pāri bieži izvēlas gredzenus ar vienādu dizainu, bet, piemēram, atšķirīgu platumu. Visbiežāk, uz topošā vīra rokas labāk izskatīsies platāks laulības gredzens, savukārt, uz topošās sievas smalkajiem pirkstiem – šaurāks.
2. Uzsāciet meklējumus laicīgi
Kad ir skaidra pamatideja par to, kāda veida gredzenu vēlaties, ir pienākusi interesantākā daļa – pielaikot tos! Ieteicams šim procesam ieplānot laiku vismaz divus vai trīs mēnešus pirms noliktā kāzu datuma. Šis laiks būs nepieciešams, lai apskatītu piedāvājuma klāstu, izpētītu cenas un atkārtoti aplūkotu tos gredzenus, kas piesaistījuši uzmanību. Pie nestandarta gredzenu izmēriem jāņem vērā, ka tie visbiežāk ir jāpasūta no manufaktūras, kas aizņems vēl papildus laiku, bet, ja vēlaties personalizētu gredzenu, tā izgatavošanai jārēķinās vēl ar papildus mēnesi.
3. Nebaidieties būt atšķirīgi un individuāli
Speciālisti iesaka nesatraukties, ja, piemēram, vienam no partneriem patīk platīns, bet otram - zelts. Abiem nav obligāti jāizvēlas viens un tas pats metāls vai pat dizains. Pāris var rast kompromisu, apvienojot gredzenā abus metālus, vai arī tieši pretēji - izvēloties pilnīgi atšķirīga materiāla gredzenus. Tieši caur šādām atkāpēm no tradīcijām veidojas pāra individuālais stils.
4. Nosakiet budžeta robežas
Pērciet gredzenus, pieņemot, ka tērēsiet tiem apmēram trīs procentus no kopējā kāzu budžeta. Atkarībā no tirgotāja, vienkāršs 14 karātu zelta vai vienkāršs platīna gredzens var izmaksāt aptuveni 800 eiro. Izgreznojumi, piemēram, briljanti vai gravēšana, palielina izmaksas, tas jāņem vērā, ja ir vēlme personalizēt gredzenu. Gravēšanas cena parasti ir atkarīga no zīmju skaita, izvēlēto burtu stila un tā, vai tiek gravēts ar rokām vai mašīnu (roku darbs parasti ir dārgāks).
5. Ņemiet vērā dzīvesstilu
Tā kā gredzens tiks valkāts ikdienā, svarīgi izvēlēties tādu modeli, kas laika gaitā nemanāmi kļūs par daļu no jūsu dzīves. Ja aktīvi sportojat vai muzicējat, ērtāks būs plānāks gredzens ar noapaļotām malām. Ja jūsu profesija saistīta ar roku darbu - atbilstoša izvēle varētu būt vienkāršs, cieta metāla gredzens bez dārgakmeņiem, kas var izkrist, vai izsmalcinātiem gravējumiem, kuros uzkrājas netīrumi. Ja esat aktīva vai ekstrēma dzīvesveida piekritēji, izvēlieties platīnu, kas ir īpaši izturīgs materiāls – to ir tikpat kā neiespējami saskrāpēt vai nolietot.
6. Izvēlieties pareizi izmēru
Lielākā daļa cilvēku reti noņem laulības gredzenu – tas tiek valkāts gan vasarā, gan ziemā, gan veicot fiziskas aktivitātes, gan grūtniecības laikā. Tātad - pastāvīgi, neskatoties uz to, ka pirksta izmērs mēdz mainīties, rokas saskaras ar karstumu, aukstumu, mainās ķermeņa svars. Tāpēc, lai atrastu pareizo izmēru, gredzena pielaikošana jāieplāno brīdī, kad esat mierīgs un jūsu ķermeņa temperatūra ir normāla. Nevajadzētu to darīt agri no rīta, kad notiek ūdens daudzuma izmaiņas ķermenī vai tūlīt pēc sporta nodarbības, kad pirksti ir piepampuši. Nevajadzētu gredzena mērīšanu ieplānot arī brīdī, kad esat ļoti sakarsis vai nosalis.
7. Pārliecinieties par kvalitāti
Kvalitātes kontrole attiecas uz visiem gredzeniem, ne tikai laulības. Speciālisti rekomendē pārliecināties vai gredzena iekšpusē ir divas atzīmes: ražotāja preču zīme un kvalitātes zīme, piemēram, 24K vai PLAT, kas apliecina metāla kvalitāti. Mūsdienās, kad tirgū parādās daudz sintētisko briljantu un sliktas kvalitātes zelta izstrādājumu, svarīgi, lai laulību gredzens, kuru nēsāsiet ik dienas ir no kvalitatīva dārgmetāla un briljantiem, kas ir pārbaudīti un sertificēti.
8. Laulības gredzenu iegādi pārvērtiet skaistā notikumā
Laulības gredzenu izvēle pārim ir ļoti īpašs notikums, tādēļ mūsu salonveikalā to padarām par nelieliem svētkiem. Lai šo mirkli varētu atcerēties uz visu mūžu, pārim tiek piedāvāts šampanietis, ja ir tāda vēlēšanās, tiek noteikts precīzs izmērs un ir iespēja visus interesējošos modeļus uzmērīt mierīgā atmosfērā. Jāļauj klientam izbaudīt procesu un pieņemt lēmumu bez steigas. Laulību gredzenu iegādi nevaram iedomāties, stāvot kājās kādā no tirdzniecības centru veikaliem, burzmā un skaļumā. Tam tomēr jābūt intīmam notikumam.
Laulības gredzeni, attēls no Pixabay.com