You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Sesks WRC Latvijas rallijā pirms noslēdzošā ātrumposma saglabā trešo vietu

FIA pasaules rallija čempionāta "Tet Rally Latvia" ātrumposms Foto: LETA

Latvijas pilots Mārtiņš Sesks un stūrmanis Renārs Francis svētdien pasaules rallija čempionāta (WRC) astotā posma - Latvijas rallija - pirmspēdējā ātrumposmā ierindojās devītajā pozīcijā, kopvērtējumā saglabājot trešo vietu.

19.ātrumposmā labāko rezultātu sasniedza Seska tiešais konkurents par vietu uz goda pjedestāla igaunis Ots Tenaks ("Hyundai Shell Mobis"), kurš finišēja deviņās minūtēs un 12,2 sekundēs.

Igaunijas pilots par 0,3 sekundēm apsteidza somu Kalli Rovanperi ("Toyota GR Yaris"), bet trešo labāko laiku sasniedza francūzis Sebastjans Ožjē ("Toyota GR Yaris"), zaudējot igaunim 0,9 sekundes.

Latvijas ekipāža ("Ford Puma") atpalika no Tenaka 8,1 sekundi.

Kopvērtējumā Rovanpere ir līderis un par 40,9 sekundēm apsteidz Ožjē, bet Sesks zaudē līderim minūti un 1,8 sekundes. Latvijas pilots par 4,6 sekundēm apsteidz ceturtās vietas īpašnieku Tenaku.

Sacensību noslēdzošais ātrumposms sāksies plkst.14.15. Vēsturē pirmo WRC Latvijas ralliju tiešraidē translē kanāls "Go3 Sport 1".

Ekipāžām Latvijā ir jāveic 20 ātrumposmi 300,13 kilometru garumā, bet kopā ar pārbraucieniem tie būs vairāk nekā 1000 kilometri.

Jūnija beigās Seska ekipāža debitēja WRC, Polijas rallijā izcīnot piekto vietu.

Vēsturē pirmais WRC posms Latvijā aptver teritoriju no Liepājas līdz Rīgai, ātrumposmiem norisinoties arī Tukuma novadā, Talsos un Talsu novadā, Kuldīgas novadā un Dienvidkurzemes novadā.

Sezonas turpinājumā notiks posmi Somijā, Grieķijā, Čīlē, Vācijā un Japānā.

Pērn par divkārtēju pasaules čempionu kļuva Somijas autosportists Kalle Rovanpere, kurš titulu nodrošināja vienu posmu pirms sezonas beigām. Rovanpere, kurš karjeras pirmsākumos izcīnīja divus Latvijas čempiona titulus rallijā, šogad nestartē visos WRC posmos.