Kad runa ir par grūtniecību – visi runā par 3 trimestriem, taču vajadzētu atcerēties, ka ir arī tā saucamais 4.trimestris – laiks pēc dzemdībām. Arī šajā laikā māmiņa var saskarties ar dažādiem izaicinājumiem. Kā informē dzemdību speciāliste Alise Vigule – viens no šādiem izaicinājumiem var būt krūts barošana.
"Krūts barošana nodrošina to, ka mazulis ar pienu saņem pilnvērtīgu uzturu, pietiekamu šķidruma daudzumu, kā arī saņem dažādas aizsardzības vielas, kas viņu aizsargā no dažādām infekcijām, arī alerģijām. Krūts barošanas laikā mazulim veidojas spēcīga saikne ar māmiņu. Zīdīšanas laikā – uzreiz izdalās oksitocīns, kas palīdz dzemdei ātrāk sarauties, samazinās asiņošana pēcdzemdību periodā. Ir pierādīts, ka, barojot ar krūti, retāk attīstās pēcdzemdību depresija."
Tāpat speciāliste atgādina – ja nākas saskarties ar kādām problēmām, kas saistītas ar zīdīšanu – galvenais ir nebaidīties lūgt palīdzību.
Krūts barošanas uzsākšana ne vienmēr ir vienkārša – sevišķi, ja tas ir pirmais bērniņš. Jau pirms dzemdībām ieteicams apmeklēt zīdīšanas kursus. Svarīgi ir arī lūgt palīdzību pēcdzemdību periodā, sazinoties ar zīdīšanas konsultantu.
"Atcerieties – jo biežāk bērniņš tiek likts pie krūts, jo vairāk piens saražosies. Pirmajās 10 līdz 14 dienās ir pirmpiens, kurš ir bagāts ar vitamīniem."
Lasi arī:
Dita Grauda atklāti dalās savā dzemdību stāstā
Stiliste Sintija Selicka par atgriešanos profesionālajā apritē pēc mazuļa piedzimšanas