"360 Ziņas" vaicāja ģimenēm, kā tieši un vai tās izjūt vērienīgās nodokļu reformas ietekmi un vai no tās ir kādi ieguvumi?
Aizritējuši trīs mēneši kopš nodokļu reformas. Vai iedzīvotajiem no tās ir ieguvums? "360 Ziņu" sastaptā 3 bērnu māmiņa Inga nešauboties teic, ka ieguvumus no nodokļu reformas nejūt.
Ingas ģimene ir ar vidējiem ienākumiem, aptaujājusi arī vecvecākus - vai viņi izjūt ieguvumus: "Ome teica nodokļu izmainas? Man nekādu nodokļu izmainu nav."
Ja pensija nepārsniedz 500 eiro, kā tas ir lielai daļai pensionāru, nekādu izmaiņu neesot. Radiniece, kurai ir minimālā alga, gan saņemot par 38 eiro vairāk , bet arī ar to turīgāka nekļūstot, dzīves dārdzības dēļ.
Savukārt Baiba ir gadu vecās meitiņas kopšanas atvaļinājumā, vīrs strādā. Arī viņas ģimenē nejūt, ka no nodokļu reformas būtu kādi ieguvumi: "Es droši vien domātu par nodokļiem, kas ir pārtikai, ēdināšanai, to mēs patērējam. Ja mēs maksājam nodokļus no savām algām, tas paralēlais slogs ir tik liels, ka visur, kur ejam maksājam nodokļus. Es domātu par to virzienu, kur vārētu kaut ko mazināt."
Centieni mazināt nodokļu slogu esot uzteicami. Tam piekrīt arī 3 bērnu tētis Atis Zviedris. Ari viņš, atzīst, no labi domātas nodokļu reformas reālu ieguvumu nejūt: "Arī to, ka pašnodarbinātām personām, arī man kā autoratlīdzības saņēmējam, ļoti sociālās likmes paceltas, tie pasi vēži tikai citā kulītē."
Lai veicinātu iedzīvotāju labklājību un uzlabotu katastrofālo demogrāfisko situāciju valstī, lai nākotnē vispār būtu, kas maksā nodokļus, jādomā būs plašāk.

Foto: Ekrānšāviņš no sižeta