You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Vai pienācis laiks zvanīt skursteņslauķim?

pixabay.com

pixabay.com

Atkarībā no kurināmā veida, dūmvadus un apkures iekārtas ar cieto kurināmo iesaka tīrīt pirms apkures sezonas sākuma (līdz 1.novembrim) un vienreiz apkures sezonā (no 1.novembra līdz 1.martam). “Jāatceras, ka Latvijā ir tikai ap 70 sertificētu skursteņslauķu un pirms apkures sezonas sākuma un tās laikā noslodze paaugstinās. Tādēļ jāparūpējas par savu dūmeni jau laicīgi. Kad dūmi sāks nākt istabā, var nākties gaidīt uz skursteņslauķa pakalpojumu. Vienīgi ugunsdzēsēji, tie gan atbrauks ātri, bet vai tāds risinājums ir vēlams?" aicina aizdomāties FN-SERVISS valdes locekle Natālija Sokolova.

Kāpēc jātīra skurstenis?

Nepilnīgas kurināmā sadegšanas laikā uz skursteņa sieniņām nosēžas kvēpi, vai vēl sliktāk, kreozots. Nosēdumi samazina skursteņa lietderības koeficientu un rezultātā jātērē vairāk kurināmā. Nosēdumi mēdz pa reizei aizdegties, veidojot virs skursteņa karstu liesmu stabu un tas jau ir ļoti nopietns drauds ugunsdrošībai.

Kreozotam sadegot, veidojas ļoti augsta temperatūra, ķieģeļu skurstenis bojājas, tā sieniņās veidojas plaisas un var aizdegties māja.

Ir zināmas senas "zemnieku" viltības, skursteņa profilaksei. Lai laicīgi pamanītu skurstenī plaisas, to nokrāso baltu. Ik pa brīdim krāsni var pakurināt ar apses malku, jo uzskata, ka apses malkas dūmi attīra skursteni no aplikuma. Tāpat šim nolūkam krāsnī var sadedzināt svaigu kartupeļu mizas. Visbeidzot, veikalos ir nopērkami daudzi ķīmiski līdzekļi, kas domāti tieši skursteņa aplikuma noņemšanai. Tomēr tā ir tikai profilakse, jo skurstenis ir regulāri fiziski jātīra.

Tīrīt skursteni pašam vai izsaukt speciālistu?

  • Daudzdzīvokļu mājās to apkures sistēmas sakārtošana jānodrošina namu apsaimniekotājam un šīs darbības drīkst veikt tikai sertificēts speciālists, likumā paredzētajā kārtībā.
  • Individuālajos dzīvojamajos namos, pēc jaunajiem noteikumiem, saimnieks drīkst skursteni tīrīt pats. Skursteņa tīrīšanai mājas apstākļos visbiežāk lieto apaļu metāla birsti, kas pielāgota skursteņa formai un izmēram. Birstei galā iesien smagumu, nodrošinot, ka birsti raus uz leju, un tā neiestrēgs.
  • Tīrīšanas darbus uzsākot, jāpārliecinās, ka aizbīdnis, kas savieno dūmvadu un kurtuvi, ir izņemts. Pēc dūmeņa izbirstēšanas ir jāiztīra arī krāsns kurtuve un jānovieto atpakaļ aizbīdnis.
  • Nedrīkstētu aizmirst par piemērotām trepēm, kas no apakšas jāpietur, drošības virvi un tās stiprinājumiem. Tāpat nepieciešami speciāli apavi, jo ne pa katru jumta segumu var staigāt. Nepieciešama arī laba veselība, jo citiem, gar skursteni rosoties, reibst galva un pat “simtiņš konjaka drosmei" nepalīdz. Tieši otrādi, traumas gadījumā var nesaņemt apdrošināšanu.
  • Kopumā process ir veclaicīgs un romantisks, tomēr nav tik vienkāršs. Tādēļ vairums gadījumos mājas skursteņa tīrīšanu tomēr uztic veikt sertificētiem skursteņslauķiem, kas savu darbu izdarīs rūpīgi un profesionāli.
  • Pie vienām raizēm nebūtu par skādi uzstādīt arī dūmu detektoru, iegādāties atbilstošu ugunsdzēsības aparātu.

Ugunsdrošība profesionāļu rokās

Lai pilnveidotu ugunsdrošības pakalpojumu klāstu, pieredzējušais Ugunsdrošības un darba aizsardzības uzņēmums FN Serviss tagad ir paplašinājis savu specializēto pakalpojumu klāstu. Tas piedāvā ne tikai pilnu ugunsdrošības pakalpojumu klāstu uzņēmējiem un privātpersonām, bet arī sertificēta skursteņslauķa pakalpojumus.

Papildus informāciju par ugunsdrošības un darba aizsardzības jautājumiem meklējiet www.fnserviss.lv


pixabay.com

pixabay.com

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Similar news

Saturs turpināsies pēc reklāmas