Ārstnieciskais pedikīrs, Image by andreas160578 from Pixabay
Ārstnieciskais medicīniskais pedikīrs pirmkārt ir nevis skaistuma, bet gan veselības jautājums. Tā ir atveseļojoša procedūra. Ja klasiskajā pedikīrā galvenais ir skaistums un komforts, tad ārstnieciskajā – veselība, komforts un drošība.
Kam un kad nepieciešams ārstnieciskais pedikīrs?
Tas Jums ir nepieciešams, ja novērojat sekojošas problēmas :
- nagu formas izmaiņas: sabiezējums, deformācija, krāsas izmaiņas;
- nagu ieaugšana un diskomforts staigājot;
- smakas parādīšanās un pēdu svīšana;
- sāpes pēdā, locītavā, traumas;
- ādas sabiezējumi, varžacis, pēdu satūkums;
- ādas struktūras izmaiņas: palielināts sausums vai mitrums, zvīņošanās, lobīšanās;
- plaisas pēdā;
- ādas apsārtums, niezēšana.
Ļoti iesakām ārstniecisko pedikīru arī tiem klientiem, kuriem varbūt nav augšminētās problēmas. Tas nepieciešams profilaksei un drošībai. Bieži klienti pat neiedomājas, ka viņiem ir problēmas, jo nagi skaisti nolakoti un it kā viss kārtībā. Bet, noņemot laku, bieži vien nākas diagnosticēt ielaistu sēnīšu infekciju. Tādēļ vienmēr labāk veselībai ir savlaicīgi novērst slimību ne kā to ilgi ārstēt.
Ja konstatējāt, ka pēdu āda ir sausa, radušās plaisas, ādas sabiezējumi – nevilcinieties ar vizīti, domājot, ka viss pāries. Nepāries! Un, jo ātrāk vērsīsieties pie speciālista, jo ātrāk varēs uzsākt ārstēšanu. Lēmums “ieziedīšu ar krēmu, un viss pāries” nav risinājums. Ar pašārstēšanos nevajadzētu nodarboties nekādā gadījumā.
Vizītes pie speciālista pamatā ir pasākumu komplekss:
- ārstnieciskā pedikīra ar pilnu apstrādi;
- konsultācija par kopšanu;
- materiāla paņemšana analīzēm;
- ārstnieciskie nozīmējumi un tālākā pacienta uzraudzība;
- apavu un zeķu apstāde.
Svarīgi ne tikai strādāt ar izmeklēšanu, bet arī noskaidrot problēmas cēloni. Sausa āda ir daudzu ķermeņa iekšēju procesu sekas (imūnsistēma, vitamīnu deficīts, endokrīnā sistēma, cukura diabēts, psoriāze utt.). Ieteicams veikt detalizētu pēdu diagnozi, lai pārbaudītu orgānu un iekšējo sistēmu darbību. Mēs veicam magnētisko rezonansi, aplūkojot vitamīnu, hormonu un aminoskābju stāvokli.
Jebkurai problēmai ir risinājums. Nevajag baidīties un celt paniku. Mūsdienās medicīniskais pedikīrs nav greznība, bet gan nepieciešamība - tas ir kas līdzīgs zobārsta vai ģimenes ārtsta apmeklējumam.
Atcerieties, ka medicīniskais pedikīrs pie kompetenta speciālista, tā ir kvalitāte, drošība un atbildība."
Ārstnieciskais pedikīrs, Image by andreas160578 from Pixabay