Mazgāšanās, Image by Olya Adamovich from Pixabay
Ir cilvēki, kas tik ļoti mīl dušu un iešanu vannā, ka ir gatavi to darīt pat piecreiz dienā. Ikdienā vismaz vienu reizi visi mazgājamies. Kāds ieskrien ātri dušā noskalot netīrumus un sviedrus, cits bauda teju vai pilnu relaksējošu SPA procedūru savā vannas istabā ik vakaru. Tomēr pārāk bieža mazgāšanās var negatīvi ietekmēt veselību. Cik bieži patiesībā ir jāmazgājas un kas ir noteicošie faktori?
Ādas tips
Ja Tev ir taukaina āda, tās ziepēšana var šķist ideāls veids, kā padarīt ādu matētāku. Tomēr patiesībā tas darbojas pretēji. Kaitīgās ķimikālijas, kas atrodas ziepēs, var sausināt ādu, izraisot tauku dziedzeros vēl lielāku sebuma veidošanos, un āda izskatīsies vēl taukaināka. Ja tā ir jutīga un sausa, vai arī Tu ciet no ādas slimībām, piemēram, psoriāzes, vairāk nekā viena duša dienā var izraisīt iekaisumu, izraisot ādas niezi vēl vairāk. Daži dermatologi pat iesaka dušā iet divas līdz trīs reizes nedēļā, lai izvairītos no ādas kairinājuma.
Aplūko savus matus
No rīta ieejot dušā un izmazgājot matus ar savu iecienītāko šampūnu, Tu vari justies tīri un iespējams viegli ieveidot matus. Bet šampūna izmantošana katru dienu var Taviem matiem ar laiku likt izskatīties aizvien sliktāk, it īpaši, ja Tev ir cirtainivmati. Izvēloties piemērotu šampūnu, būtu jāpietiek ar matu mazgāšanu viennreizi nedēļā, jo šķipsnām ir nepieciešams sebums, lai saglabātu mitrumu.
Tikai cilvēkiem ar smalkiem matiem tie ir jāmazgā katru dienu, jo taisnāki un plānāki mati tiek viegli pārklāti ar sebumu, jo daudz ātrāk tie izskatās taukaini.
Sporta aktivitātes
Ja bieži apmeklē sporta zāli vai veic jebkuras sporta aktivitātes, iespējams, vēlēsies biežāk ieiet dušā. Duša tūlīt pēc treniņa var palīdzēt muskuļiem vieglāk atjaunoties, novērst ķermeņa pūtītes un pat uzlabot imūnsistēmu. Tas pats attiecas uz cilvēkiem, kuri strādā ārpus telpām vai ir pakļauti spēcīgām ķimikālijām darbā, viņiem acīmredzami noderēs ikdienas dušas.
Pielāgo dušas ieradumus atbilstoši gadalaikam.
Kad ārā ir karsts, ir dabiski, ka jūti nepieciešamību katru dienu vai varbūt pat divas reizes dienā nomazgāt sviedrus. Un vēsāka temperatūra nozīmē, ka svīsti mazāk, tāpēc, iespējams, vajadzēs mazgāties retāk. Āda ziemas mēnešos var justies īpaši sausa un jutīga, un ikdienas duša var to kairināt un izraisīt vēl lielāku sausumu. Aukstos ziemas mēnešos labāk mazgāties retāk kā 2 reizes dienā.
Kā padarīt dušu draudzīgu ādai?
Neatkarīgi no tā, cik bieži Tu lieto dušu, tas, kā to dari, ietekmē Tavu ādu un vispārējo veselību.
- Samazini ūdens siltumu. Pārāk karsts ūdens var attīrīt ādu no dabīgajām eļļām, kas tai nepieciešamas, lai tā izskatītos dabiski starojoša.
- Izvēlies tīrīšanas līdzekļus bez smaržas. Smaržas padara ziepes patīkami aromātiskas, taču šīs ķīmiskās vielas var potenciāli kaitēt ādai.
- Dušojies īsi. Dermatologi iesaka ierobežot dušu līdz 10 minūtēm.
- Izlaid dažreiz ziepēšanos. Nav nav obligāti ieziepēt visu ķermeni katru reizi, kad lieto dušu. Vienīgās vietas, kas jāmazgā ar ziepēm, ir seja, intīmās vietas un paduses.
Lasi arī:
- Kāpēc vērts rūdīties kontrastdušā?
- Vai pienācis laiks mainīt dušas kabīni?
- Kašera vīrs pārsteidz ar pikantiem kailfoto no vannas
- Sāls, sodas un sinepju vannošanās noslēpums - tievē vannā!
- Kā rīvēšanās ar dvieli var pārvērst Tavu ķermeni?
Mazgāšanās, Image by Olya Adamovich from Pixabay