Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Cik mandarīnu dienā ir par daudz?

Mandarīni, "STV Pirmā!" raidījuma "Māmiņu klubs" ekrānšāviņš

Mandarīni, "STV Pirmā!" raidījuma "Māmiņu klubs" ekrānšāviņš

Raidījumā "Māmiņu klubs" sertificētā uztura speciāliste Olga Ļubina stāstīja, ka citrusaugļu ieviešana uzturā nav ieteicama bērniem līdz viena gada vecumam: "Pēc tam citrusaugļus ēdienkartē drīkst ieviest pakāpeniski. Ap trīs gadu vecumu bērns jau varētu varbūt apēst jau vienu veselu mandarīnu. Līdz tam pārāk spiest milzīgos apjomos ēst citrusaugļus nevajadzētu. Ir arī jāatceras par mēru - gan bērnam skolas vecumā, gan pusaudzim un pieaugušajam rekomendētais daudzums būtu divi līdz četri mandarīni dienā. Nopirkt kilogramu un apēst to vienam pašam noteikti nevajadzētu, jo pārmērīga augļu cukura lietošana var nodarīt kaitējumu."

"Ja mēs uzturā lietojam citrusaugļus, piemēram, mandarīnus, tad tos nepieciešams kārtīgi mazgāt, jo bieži vien, kad mazs bērns mēģina pats mizot, viņš pēc tam mēdz aplaizīt rokas - jāatceras, ka šie produkti veikalā var tikt apstrādāti ar dažādām ķīmiskām vielām. Ir jārūpējas, lai bērns nesaindētos. Svarīgi arī pavisam maziem bērniņiem noņemt miziņu no mandarīna daiviņas," atklāja Ļubina. Viņa piemetināja arī to, ka īpaši cilvēkiem ar jūtīgu kuņģi un zarnu traktu nav ieteicams pārdozēt mandarīnus un tiem līdzīgos augļus, jo tas var novest pie nepatīkamām sekām.

Zemāk skaties 1188 Play video, kurā speciāliste skaidro, kā un cik lielos daudzumos drīkst patērēt mandarīnus! Tāpat viņa iesaka šo našķi tomēr mēģināt turēt tālāk no redzesloka, jo citādāk tas tikai radīs vēlmi ēst vēl un vēl.

Ieskaties:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...