Foto by Luma Pimentel, unsplash.com
Atkal klepus un iesnas? Nupat jau izslimoja! It īpaši rudenī un ziemā šādas frāzes no mazu bērnu vecākiem nākas dzirdēti gana bieži. Tāpat biežā slimošana nereti iet roku rokā ar bērnudārza gaitu uzsākšanu. Kā rīkoties, kad mazulis kārtējo reizi saaukstējies? Ķerties pie dabas līdzekļiem? Priekšroku dot medikamentiem vai homeopātijai? Viesojoties “STV Pirmā!” raidījumā “Māmiņu Klubs”, pediatre Gunta Laizāne atklāj dažus būtiskus paņēmienus, kas palīdzēs stiprināt bērna imunitāti un palielināt laiku starp slimšanas reizēm.
“Imunitāte mazuļiem sāk attīstīties pēc 6 mēnešu vecuma, tāpēc ir īpaši svarīgi dzīves pirmajā pusgadā pasargāt bērnu ar atbilstošām vakcīnām. Pēc tam bērniņš sastopas ar dažādiem slimību ierosinātājiem, vīrusiem un attiecīgi veidojas imunitāte, kuru iegūstam dabiskā ceļā, pārslimojot vienu vai otru infekciju.“ saka bērnu ārste. Tāpat daktere atgādina, ka mūsu platuma grādos ir pavisam normāli bērnam ar vienkāršu elpceļu saslimšanu vai zarnu infekciju slimot pat astoņas līdz 10 reizes gadā.
Mediķe norāda, ka visbiežāk imunitāte novājinās brīdī, kad viena slimība vēl nav izārstētā un jau piezogas cita. Šādos brīžos jācenšas atvases dienas režīmu veidot iespējami mierīgāku, lai neradītu papildus stresu organismam. Tāpat ieteicams vecumam atbilstošs, veselīgs un sabalansētas uzturs, pieteikumā daudzumā uzņemts šķidrums, kā arī, ja veselība atļauj - pastaigas svaigā gaisā.
Imunitātes stiprināšanā noder arī dažādi dabas līdzekļi. Tomēr, lietojot tautas medicīnu, noteikti jāņem vērā bērna vecums un tas, vai mazulim nav alerģija pret kādu no augiem. “Palielināt laiku starp slimošanas reizēm palīdzēs vitamīni, šķiedrvielas, sabalansēts uzturs, kvalitatīvs miegs, svaigs gaiss – tie ir apstākļi, kas nepieciešami, lai bērna imūnā sistēma darbotos pareizi un veselīgi.” atgādina daktere.
Lasi arī:
Kā nodrošināt bērna emocionālo labsajūtu?Kā panākt, lai bērns ēstu veselīgāk?
Foto by Luma Pimentel, unsplash.com