“Ja tev dzīvē ir bijušas attiecības, vēl jo vairāk, ja ir kopīgi bērni, tev ir jāsaprot, ka tev ir jāaprūpē, gan sieva, gan bērni. Gribi šķiries, gribi nešķiries, bet tas ir tavs pienākums,” tā sarunu šovā “Starp mums runājot”, kas vērojams “STV Pirmā!” ekrānos, savās pārdomās par attiecībām dalās Horens Stalbe. Vaicāts, vai arī viņš spēj rūpēties par savām trim bijušajām sievām, viņš norāda, ka to dara pēc labākās sirdsapziņas. “Es varbūt neesmu miljonārs, taču iespēju robežās es rūpējos gan par saviem, gan audžu bērniem. Es gribētu katram uzdāvināt, piemēram, māju, kas Austrumu kultūrā ir vispārpieņemta rīcība, taču es to nevaru izdarīt.”
Horens nesen ir atgriezies no Ēģiptes, kur pavadījis salīdzinoši ilgu laiku un tur viņam izveidojies savs priekšstats par ģimenes vērtībām, kā arī vīrieša un sievietes attiecībām. “Austrumu valstīs daudz vairāk ir saglabājusies ortodoksālā sistēma – sievietēm vairāk ir mājas rūpes, bet vīriešu pārziņā ir sociālā joma – viņi strādā un pelna naudu ģimenei. Nav būtiski tieši cik viņi nopelna, bet sievai strādāt ir vislielākais negods,” par saviem novērojumiem tālajā zemē raidījumā stāsta Horens. “Mazās meitenes staigā un tirgo tūristiem visādus “štruntiņus.” Bet tas ir pieņemami līdz kādam 12 gadu vecumam. Pēc tam viņi uzskata, ka sieviete var atļauties strādāt tikai tad, ja viņa ir visu pamesta, viena un viņai nav neviena rada. Taču arī tas Austrumos nav īpaši iespējams, tāpēc, ka vienmēr ir kāds, kurš uzņemas par viņu atbildību,” Klāsta Horens. Kamēr sieviete ir maza, par viņu rūpējoties tēvs, bet pēc tam “stafeti” pārņem vīrs. Vaicāts, vai arī mākslinieks atbalsta šo sistēmu, Horens neslēpj, ka viņaprāt tā ir ļoti jauka un tā vienmēr darbojas. “Ikvienai sievietei taču patīk, ja par viņu rūpējas, viņu ciena, ja viņai nav jāskrien uz desmit darbiem. Man šķiet, tas ir forši!”
Interesanti, ka Austrumos, lai lūgtu sievietes roku, vispirms ir jāiet aprunāties pie viņas tēva, jāaizstāsta par savu rocību un to, vai pieder kāds īpašums, cik lieli ir iekrājumi un visbeidzot jāuzdāvina tēvam pāris tūkstoši dolāru. Tad tēvs apdomā un informē par savu lēmumu, vai ir gatavs atdot savas meitas roku. Tiesa, ja tēvs tomēr atsaka, tad dāvinājumu atpakaļ saņemt vairs neesot iespējams. Tāpat Horens norāda, ka tas ir mīts, ka Austrumos vīriešiem ir vairākas sievas: “Austrumu pasaulē visiem pārsvarā ir viena sieva, varbūt kādam ir divas. Taču tad tie ir ļoti bagāti cilvēki, kuri var to atļauties.”
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas