Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kā atkaļķot tējkannu?

Tējkannas, foto - Adolfo Felix, Unsplash

Tējkannas, foto - Adolfo Felix, Unsplash

Kad mani, ka ūdens pēc vārīšanas tējkannā ir ar nogulsnēm, tad skaidrāks par skaidru – laiks atkaļķot tējkannu! Protams, sadzīves veikalos ir nopērkami dažādi atkaļķotāji, bet ir dažas metodes, kā atkaļķot tējkannu ar dabīgiem līdzekļiem, kuri, iespējams, Tev jau mājās ir!

Citrons vai citronskābe

Izskalotā tējkannā ielej maksimāli atļautu ūdens daudzumu, pievieno pārgrieztu citronu vai citronskābi (1 ēd.k. uz litru ūdens) un uzvāra ūdeni. To atstāj, lai atdziest un izlej. Procedūru atkārto, ja kaļķa nogulsnes vēl ir palikušas.

Etiķis

1 litram ūdens pievieno 3 – 5 ēd.k. etiķi un uzvāra vairākas reizes, atkarībā no kaļķakmens nogulšņu kārtas biezuma. Ja vēlies atkaļķot uz plīts vārāmo tējkannu, vāri tajā etiķūdeni 30 minūtes. Šīs procedūras laikā virtuvē nav ieteicams atrasties, jo etiķa tvaiku ieelpošana var kaitēt elpošanas ceļiem.

Dzeramā soda

1 ēd.k sodas jāpievieno litram ūdens, uzvāra un izlej. Procedūru atkārto, ja nogulsnes ir palikušas.

Atceries - pēc jebkura veida atkaļķošanas, rūpīgi izskalo ierīci un uzvāri tajā ūdeni vismaz 2 reizes, izlejot to laukā!

Gāzētie dzērieni

Kaļķakmeni varot likvidēt arī ar vekalā nopērkamiem gāzētiem dzērieniem. Limonādi vāra 30 minūtes, pēc tam izmazgā ierīci.

Ābolu vai kartupeļu mizas

Neticami, bet jaunu kaļķakmeni var likvidēt, vārot kartupeļu vai ābolu mizas. Šī metode gan nedos rezultātu bieza kaļķakmens likvidēšanai.

Citi noderīgi raksti:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...