Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kā atkaļķot veļas mašīnu?

Veļas mašīna, foto - Pixabay

Veļas mašīna, foto - Pixabay

Kad šķiet, ka veļas mašīna vairs nemazgā drēbes tīri, iespējams, ka tai apkaļķojies sildelements. Kaļķis ap veļas mašīnas sildelementu apaug vidēji piecu gadu laikā. Lai veļas mašīna kalpotu ilgāk par pieciem gadiem, vismaz divas reizes gadā to vēlams atkaļķot. To var darīt gan ar speciāliem, gan tautas līdzekļiem.

Veļas mašīnas atkaļķošana ar speciāliem līdzekļiem

Elektropreču un saimniecības veikalos ir nopērkami īpaši spēcīgi atkaļķotāji, ko iesaka lietot reizi pusgadā. Daudzos veļas mazgāšanas līdzekļu un pulveru sastāvā jau ir vielas, kas aizkavē kaļķakmens nosēdumu veidošanos. Uz šādu līdzekļu iepakojumiem ir attēlots izlocīts sildelements ar ķeksīti zaļā krāsā. Tas garantē, ka veļas mašīna no kaļķakmens nosēdumiem ir pasargāta katrā veļas mazgāšanas reizē, kad lieto attiecīgos veļas mazgājamos līdzekļus.

Pieejamas arī atsevišķi pievienojamas pretkaļķa piedevas, ko pievieno veļas mazgāšanas laikā, papildus pulverim.

Veļas mašīnas atkaļķošana ar etiķi

Pulvera nodalījumā jāielej 150–200 ml etiķa, un jāieslēdz to īsākajā mazgāšanas režīmā. Nav jāpievieno citi līdzekļi un, protams, nemazgā drēbes.

Veļas mašīnas atkaļķošana ar sodu

Dažas ēdamkarotes soda berama veļas pulvera nodalījumā, un, protams, neko citu iekšpusē neber un neliek, karstākajā ūdens režīmā uzstāda īso mazgāšanās ciklu. Pēc šādas veļas mašīnas mazgāšanas, izvēdina veļas mašīnu.

Veļas mašīnas atkaļķošana ar citronskābi

Veļas pulvera nodalījumā ieber 60 g citronskābi, ievieto arī tvertnē, kur liek drēbes. Darbina veļas mašīnu uz karstāko un garāko režīmu. Citronskābe izcili atkaļķo veļas mašīnu un ; likvidē to no nepatīkamas smakas, ja tāda ir.

Citi noderīgi raksti:

Kā atkaļķot tējkannu?

Ko tik visu nevar mazgāt veļasmašīnā!

Lielā pavasara ģenerāltīrīšana 10 soļos

5 iemesli, kāpēc apsvērt ūdens filtra iegādi

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...