Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kā atpazīt viltus internetveikalu?

Interneta veikals (Image by Preis_King from Pixabay)

Interneta veikals (Image by Preis_King from Pixabay)

Covid-19 pandēmija un tās ierobežojumi ir veicinājuši paradumu maiņu, attīstot tiešsaistes jeb online tirdzniecību. Uzņēmumi tagad piedāvā praktiski jebkuras preces iegādāties interneta veikalos un sākuši cīnīties par pircēju uzmanību, izmantojot dažādus reklāmas paņēmienus, t.sk. arī sociālos tīklus. Diemžēl, starp krietnajiem, uzņēmīgajiem tirgotājiem ir arī krāpnieki, kuri izveido mājas lapas vai pat vizuāli pievilcīgus interneta veikalus, lai iekasētu potenciālo pircēju naudu, bet vēlāk nozustu ar to, preci nepiegādājot. Turklāt mūsdienās nav nepieciešams pirkt tieši latviešu radīto produkciju – pastāv iespēja pasūtīt apģērbu, kosmētiku, medicīnas preces un citas no jebkuras vietas pasaulē un tas paaugstina risku “uzķerties” uz viltus interneta veikaliem. Kā tādus atpazīt?

Viltus interneta veikala pazīmes:

  1. Veikala adrese ietver vairākus punktus, piemēram, con.su.club, tāpēc rūpīgi pievērs uzmanību tīmekļa adresei;
  2. Tiek piedāvātas milzīgas atlaides, kas izskatās "pārāk labi, lai būtu patiesība";
  3. Vietne pārdod preces, bet nav to oficiālais izplatītājs;
  4. Interneta vietne strādā ar kļūdām - nevar atvērt citas lapas saites, nestrādā "pogas";
  5. Trūkst kontaktu, vai norādītie kontakti realitātē neeksistē;
  6. Saite ir bijusi saistīta ar kiberdrošības uzbrukumiem vai datorvīrusiem. To var noskaidrot dažādos reputācijas pārbaudes rīkos, piemēram, Talosintelligence.com;
  7. Saiti uz interneta veikalu negaidīti atsūta kāds draugs vai paziņa ar tekstu, kas nav raksturīgi ikdienas sarakstei;
  8. Nav nekādas papildu informācijas par precēm, trūkst reālu klientu atsauksmju par veikalu citos avotos vai sociālajos tīklos, tas šķiet neuzticams;
  9. Nav atrunāti konkrēti interneta veikala noteikumi, piegādes, naudas atmaksas vai citi svarīgi nosacījumi.

Vairs nepietiek tikai pārliecināties par vienu drošības aspektu, lai būtu droši, ka veikals ir reāls. Krāpnieki ir iemācījušies pārliecinoši attēlot Verified by Visa un Mastercard SecureCode drošības sertifikātus un novērst citas acīmredzamas pazīmes, kas varētu liecināt par viltus mājaslapām. Pirms iepirkšanās nezināmā veikalā ir ļoti svarīgi pēc iespējas vairāk izpētīt pieejamo informāciju un kritiski izvērtēt, vai veikalam var uzticēties. Lai samazinātu iespējamos riskus, ieteicams izmantot Latvijas interneta veikalus, par kuru autentiskumu ir iespējams vieglāk pārliecināties. Tāpat būtu ieteicams gan datorā, gan viedtālrunī izmantot atjaunotas interneta pārlūkprogrammas, kurām uzstādīts antivīruss. Tas ātri norādīs uz viltotu interneta resursu.

Lasi arī šos rakstus:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...