Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kā notīrīt matu taisnotāju?

Matu taisnotājs, Photo by Giselle Lazcano on Unsplash

Matu taisnotājs, Photo by Giselle Lazcano on Unsplash

Ikvienu matu taisnotāju, lietojot kopā ar matu kopšanas līdzekļiem, ar laiku pārklāj piededzis matu kosmētikas slānis. Lai uzlabotu taisnotāja funkciju un matu veidošanas kvalitāti, ik pa laikam matu taisnotāju vēlams notīrīt. Un, lūk, kā to darīt!

Kas notiek, ja taisno matus ar netīru matu taisnotāju?

Matu eļļas, karstuma aizsarglīdzekļi un matu lakas bieži tiek atstātas uz matu taisnotāja plāksnēm, kas no karstuma piedeg un ar laiku var redzēt arī matu taisnotāja plākšņu krāsas maiņu.

Lietojot netīru matu taisnotāju, šie atlikumi var pārnesties uz matiem. Kosmētisko līdzekļu piedegušie pārpalikumi var pat izraisīt koroziju uz matu taisnotāja plāksnēm, kas neizbēgami ietekmēs karstā instrumenta slīdēšanu. Viss iepriekš minētais var izraisīt matu saķeršanos un lūšanu vai nepietiekami kvalitatīvu matu taisnotāja funkciju, kā rezultātā šo ierīci nāksies lietot vairākkārtīgi, lai sasniegtu vēlamo matu taisnuma rezultātu.

Pastāv arī matu apdedzināšanas risks, jo matu līdzekļu atlikumi uz taisnotāja sakarst, iespējams, augstākā temperatūrā nekā pašas plāksnes.

Kā un kad tīrīt matu taisnotāju?

Ja matu taisnotāju lieto katru dienu, ieteicams to tīrīt ar mīkstu drānu (ideālā gadījumā mikrošķiedras drānu) vismaz reizi nedēļā. Vispārīgi runājot, nav nepieciešams lietot ziepes, aerosolus vai citus produktus, ja regulāri tīri šo elektroierīci.

Kamēr plāksnes joprojām ir siltas, pieliec drānu un velc to strauji uz leju gar plākšņu malu, lai noņemtu netīrumus. Kad tas ir izdarīts, pārbaudi, vai uz instrumenta nav palikuši atlikumi. Ja tādi paliek, izmanto mikrošķiedras drānu, kas samitrināta ar siltu ūdeni, lai notīrītu atlikušos netīrumus. Īpaši lieli pedanti matu taisnotāju tīra pēc katras matu taisnošanas procedūras.

Ja matu taisnotāja plāksnes ir pavisam lipīgas, tā tīrīšanas process ir gandrīz tāds pats, taču vajag nedaudz vairāk mitruma (atceries, ka nedrīkst iegremdēt elektroinstrumentus ūdenī), tīrīšanas līdzekli un dažos gadījumos ļoti maigu birsti, piemēram, zobu suku. Tīrīsānas līdzekļa, piemēram, šampūna pilienu uzliek uz zobu birstes vai drānas un paberzē netīros slāņus uz matu taisnotāja plāksnēm. Kā tīrīšanas līdzekli var izmēģināt arī vieglu sejas tīrīšanas līdzekli vai alkoholu.

Ja neizmanto matu taisnotāju, glabā to tīrā, sausā, drošā vietā, lai izvairītos no jebkādiem ārējiem bojājumiem vai mitruma.

Kad ir laiks nomainīt matu taisnotāju?

Ja pēc kārtīgas tīrīšanas matu taisnotājs joprojām ir pārklāts ar nenotīrāmiem izstrādājumu atlikumiem, ir pienācis laiks no tā atvadīties. Noteikti izmet matu taisnotāju, ja tas kūp vai ož pēc deguma. Visbeidzot, ja esi noņēmusi redzamos piedegušos atlikumus, bet pamani, ka plāksnes izskatās sarūsējušas, vai, lietojot šo elektrisko ierīci, mati saķeras, to nav vairs vēlams lietot.

Lasi arī:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...