Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kā sievietei cīnīties ar sejas apmatojumu?

Kā sievietei cīnīties ar sejas apmatojumu? Photo by Vika Aleksandrova on Unsplash

Kā sievietei cīnīties ar sejas apmatojumu? Photo by Vika Aleksandrova on Unsplash

Jā, arī sievietēm ir sejas apmatojums un mēs nerunājam tikai par uzacīm. Par laimi, lielākoties tas ne vienmēr ir pamanāms, taču, ja ielūkojamies vērīgāk spogulī – saprotam, ka daba mūs ir apdāvājusi ar matiem uz visa ķermeņa un par to nebūt nav jākaunas. Taču, ja sejas apmatojums ir ļoti izteikts, tumšs vai labi pamanāms, tas var traucēt un iedzīt arī kompleksos. Ja ir bažas par pārmērīgu sejas apmatojumu, vislabāk ir konsultēties ar ārstu.

Taču šeit esam apkopojuši dažādas metodes gan tām, kuras vēlas atbrīvoties no matiņiem mājas apstākļos, gan tām, kuras gatavas izmēģināt mūsdienīgas metodes un iespējas, lai atbrīvotos no matiņiem uz visiem laikiem.

1. Matiņu izraušana ar pinceti – vienkāršākā un lētākā sejas apmatojuma likvidēšanas metode. Visbiežāk šo paņēmienu dāmas izvēlas uzacu formas korekcijai, bet to var izmantot arī atsevišķu matiņu izraušanai, piemēram, no zoda, kur tie pēkšņi parādījušies.

2. Skūšanās. Šis nav pats ieteicamākais veids, ja vien Tu negatavojies kādai īpašai lāzesa procedūrai. Skūšanās var sākotnēji šķist ātrs risinājums, bet patiesībā tā liek matiņiem kļūt biezākiem, turklāt skūšanās rezultāti ir īslaicīgi – pēc pāris dienām problēma būs atgriezusies ar jaunu sparu.

3. Depilācijas līdzekļi – ļoti spēcīgi sārmaini līdzekļi, kuri noārda matus tā, lai tos varētu vienkārši noslaucīt no ādas. Tiek uzskatīts, ka šis ir ādai draudzīgāks paņēmiens nekā, piemēram, skūšana, tomēr jābūt uzmanīgiem, izvēloties produktu. Šie līdzekļi var saturēt daudz spēcīgu ķīmisku vielu, kas var radīt pat ādas apdegumu.

4. Matiņu noņemšana ar diegu – ātri, bez ķīmijas un lēti. Viena no senākajām metodēm, kuras veikšanai vajadzīgs vien savirpināts diegs un nelielas iemaņas. Turklāt rezultāts var ilgt pat vairākas nedēļas.

5. Vaksācija – der gan ķermenim, gan sejai. Turklāt efekts ilgst apmēram četras nedēļas. Ja esi drosmīga, pietiek ar karstu vasku un vēlēšanos – vari šo procedūru veikt pati. Taču, ja doma par to sagādā stresu – tad labāk dodies uz kādu skaistumkopšanas salonu un ļaujies profesionāļu rokām, kas vaksāciju padarīs daudz nomierinošāku. Pēc vaksācijas var parādīties sārtums, kreveles – īpaši, ja ir jutīga āda, esi tam gatavs. Tomēr salonā, kur veiks vaksāciju, speciālisti zinās, gan, kā ādu iepriekš sagatavot, gan kā pēc tam nomierināt, lai kairinājums būtu mazāks.

6. Cukura vaksācija jeb šugarings – esot mazāk sāpīgs un maigāks pret ādu nekā vaksācija. Šajā metodē tiek pielietotas pastas un želejas, kas gatavotas no dabīgām sastāvdaļām, piemēram, citronu sulas, cukura un ūdens. Šugaringa veikšana ir iespējama arī tad, ja matiņi ir pavisam niecīgi (atšķirībā no parastās vaksācijas).

Izlasi: Kā pagatavot cukura vasku vaksācijai pašas spēkiem?

7. Lāzera epilācijas pamatā pulsējoiša gaisma iedarbojas uz matu folikulu. Ataugušie matiņi pēc laika ir plānāki un gaišāki nekā iepriekš un, galu galā, pienāk brīdis, kad tie vairs neatgriežas. Vislabākos rezultātus sasniegs tie, kam tumši mati un gaiša āda.

Izlasi: Viss, kas tev jāzina par lāzerepilāciju.

8. Elektrolīze – īpaši efektīva metode, ko veic ar ļoti smalku adatas formas elektrodu vai metāla zondi un nosedz atsevišķus matiņus. Jāņem vērā, ka būs nepieciešamas vairākas procedūras, lai sasniegtu brīdi, kad matiņi vairs neataug, taču ir vērts veltīt šo laiku zinot, ka tas atrisinās problēmu uz visiem laikiem.

Tagad droši vari izlemt – kura no metodēm tev šķiet piemērotākā? Ja tomēr ir aizdomas, ka apmatojums aug pārāk strauji un uzkrītoši, tad ieteicams tomēr konsultēties ar ārstu un pārbaudīt, vai šo situāciju neizraisa kāda saslimšana.

Kādas slimības var izraisīt pārmērīgu apmatojuma augšanu?

Pārmērīga apmatojuma augšana sievietēm tiek saukta par Hirsutismu. Tā ārstēšanas procesā ārsti meklē matu augšanas cēloni. Ir virkne slimību, kas var veicināt matiņu augšanu, lielākoties tās ir saistītas ar hormonu dabrības traucējumiem, piemēram:

  • policistisko olnīcu sindroms – hormonāls traucējums
  • virsnieru hiperlācija – var ietekmēt steroīdu hormonu veidošanos
  • idiopātiska hiperandrogenēmija, stāvoklis, kad organisms ražo pārāk daudz androgēnu
  • audzēji, kas veicina papildu hormonu rašanos
  • vairogdziedzera darbības traucējumi, kas ietekmē hormonu līmeni

Ja tavi sejas matiņi aug pārmērīgā ātrumā un daudzumā, tad vislabāk ir konsultēties ar savu ārstu un pārbaudīt veselību.

Izlasi arī:


Kā sievietei cīnīties ar sejas apmatojumu? Photo by Vika Aleksandrova on Unsplash

Kā sievietei cīnīties ar sejas apmatojumu? Photo by Vika Aleksandrova on Unsplash

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas