Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kā zināt, kurš sauļošanās aizsarglīdzeklis ir efektīvāks?

Sauļošanās līdzeklis -  Image by Dimitris Vetsikas from Pixabay

Sauļošanās līdzeklis - Image by Dimitris Vetsikas from Pixabay

Sauļošanās vasarā ir neizbēgama – pat, ja neplāno gulēt pludmalē kails, izvairīties no saules vasaras sezonā teju nav iespējams. Līdz ar skaisti zeltaino iedegumu, diemžēl, ir iespējas iedzīvoties ādas slimībās un apdegumos, tādēļ ir jālieto saules aizsargkrēmi. Veikalos piedāvāto aizsarglīdzekļu klāsts ir plašs – kā izvēlēties sev piemērotāko? Zemāk pāris terminu atšifrējums, kas palīdzēs saprast, kas rakstīts uz saules aizsargkrēma etiķetes.

SPF līmenis

SPF nozīmē “saules aizsardzības faktors”. Tas ir skaitlisks novērtējums par to, cik labi produkts aizsargā jūsu ādu no ultravioletajiem B (UVB) stariem, tāpēc šo skaitli izmanto, lai attēlotu SPF. Amerikas Dermatologu akadēmija iesaka izmantot vismaz SPF 30, kas nodrošinās aizsardzību pret UV stariem.

Plaša spektra

Plaša spektra saules aizsarglīdzekļi aizsargā jūsu ādu no saules UVB stariem, kā arī ultravioletajiem A (UVA) stariem. Kaut arī UVB stari ir vairāk saistīti ar ādas vēža izraisīšanu, UVA stari joprojām var sabojāt jūsu ādu un dziļi iekļūt ādas slāņos, tādējādi veicinot grumbu veidošanos. Tāpēc plaša spektra sauļošanās ir labāka izvēle aizsardzībai pret sauli.

Sauļošanās līdzeklis

Sauļošanās līdzeklis ir termins, ko izmanto, lai aprakstītu produktus, kas aizsargā pret UV stariem. Lielākā daļa no saules aizsardzības līdzekļiem satur sauļošanās līdzekļu un pretiedeguma līdzekļu sajaukumu.

Ķīmiskie saules aizsardzības filtri

Lielākā daļa sauļošanās līdzekļu sastāvdaļu tiek novērtētas un pārbaudīta to drošība un efektivitāte, pirms tie ir pieejami veikalos. Tomēr ir joprojām sastāvdaļas, kas satrauc patērētājus, jo vēl tiek pētīta tā ietekme uz ādas bojājumiem un palielinātu vēža risku, piemēram, parabēni, oksibenzons, retinilpalmitāts.

Dabīgs sauļošanās līdzeklis

Dabiskos saules aizsarglīdzekļus parasti saista ar produktiem un sastāvdaļu maisījumiem, kas nesatur ķīmisku saules aizsargfiltru. Parasti tie nesatur parabēnus, kā arī sastāvdaļas no oksibenzona, avobenzona, oktisalatiem, oktokrilēna, homosalatiem un oktinoksātiem.

Lielākajā daļā dabisko saules aizsarglīdzekļu aktīvās sastāvdaļas nāk no augiem un parasti ir izgatavotas no minerāliem, piemēram, titāna dioksīda vai cinka oksīda, nevis ķīmiskām vielām. Arī dabīgie saules aizsarglīdzekļi lieliski pārklāj ādu un atstaro UV starus.

Efektīvie saules aizsarglīdzekļi bloķē gan UVA, gan UBV starus

Tātad – efektīvākie saules aizsarglīdzekļi un pretiedeguma līdzekļi atstaro un izkliedē gan kaitīgos UVA, gan UVB starus, lai tie nepiekļūst ādā. Bez tam, sauļošanās līdzekļu krēmveida sastāvdaļas absorbē enerģiju un siltumu izplata uz jūsu ādas.

Ja aizsarglīdzekļus gatavo pati, jāņem vērā, ka tie var pasargāt ādu, tomēr var nesaturēt tik jaudīgu UV filtru. Bez titāna dioksīda, cinka oksīda vai citas ķīmiskas sastāvdaļas filtra, kas izkliedē vai atstaro UV starus, neviens jūsu izgatavotais sauļošanās līdzeklis var nebūt pietiekami efektīvs.


Sauļošanās līdzeklis -  Image by Dimitris Vetsikas from Pixabay

Sauļošanās līdzeklis - Image by Dimitris Vetsikas from Pixabay

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas