Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kādēļ nagos veidojas rieviņas vai tie aug nelīdzeni?

Nagi, Image by Darko Djurin from Pixabay

Nagi, Image by Darko Djurin from Pixabay

Paskaties uz saviem nagiem. Protams, ja Tev ir veikts kvalitatīvs manikīrs, vari papriecāties par to. Bet vai esi kādreiz iedomājusies, kādēļ nagos veidojas rieviņas vai kāpēc tie aug nelīdzeni? Izrādās, ka pat nagu rieviņas liecina par Tavu kopējo veselības stāvokli vai vitamīnu trūkumu.

Vertikālās nagu rieviņas

Vertikālās rieviņas, kas stiepjas no nagu gala līdz kutikulai nagos bieži attīstās gados vecākiem pieaugušajiem, iespējams, šūnu palēnināšanās dēļ. Tas ir tad, kad jaunas ādas šūnas, kas rodas zem ādas virsmas, paceļas augšup, lai aizstātu mirušās šūnas, kuras tiek atbrīvotas no šīs virsmas.

Ja nagos parādās citi simptomi, piemēram, krāsas vai tekstūras izmaiņas, to var izraisīt veselības stāvoklis. Dažādu veselības traucēju dēļ nagu rieviņu veidošanos var papildināt arī nagu krāsas maiņa, nagu raupjums vai trauslums. Arī dzelzs deficīta anēmija varot izraisīt vertikālas izciļņus un izmaiņas nagos, kas padara tos ieliektus vai karotes formas.

Pirkstu nagus veido dzīvas ādas šūnas zem naga. Tātad ādas stāvoklis, piemēram, ekzēma, var novest pie nagu izciļņiem. Arī ādas sausums var izraisīt arī šīs rieviņas. Ja organismā ir maz olbaltumvielu, kalcija, cinka vai A vitamīna, dažkārt tā trūkumu var atklāt ar nagu izciļņiem.

Horizontālās nagu rieviņas

Dziļās horizontālās rievas, bieži ir nopietna veselības stāvokļa simptomi. Šādas rievas var liecināt, ka var būt apturēta nagu augšana. Šāda rieviņas var parādīties arī, ja ir akūta nieru slimība. Turklāt, ja šādas līnijas veidojas uz visiem 20 nagiem, tas varētu būt simptoms arī citām nopietnām veselības problēmām, tādēļ noteikti jāvēršas pie ārsta, lai noskaidrotu šādu nagu augšanas iemeslu.

Kam vēl jāpievērš uzmanība?

Noteikti jāpievērš uzmanība, kas notiek zem naga. Nagu traumas dēļ zem nagiem var veidoties sarkani vai brūni plankumi. Tomēr, ja pamani tumši brūnas, melnas vai sarkanas krāsas izmaiņas zem nagiem un neesi pieredzējis nagu traumu, tas var būt simptoms nopietnākam stāvoklim, piemēram, endokardītam vai melanomai. Jebkuras pēkšņas izmaiņas nagos jāpārbauda ārstam. Ja traumas dēļ esi sabojājis nagu, dažas nedēļas var gaidīt, lai redzētu, kā nags un pirksts sadzīst, pirms izlemt, vai apmeklēt ārstu. Tomēr pēc iespējas ātrāk jākonsultējas ar ārstu, ja traumas rezultātā:

  • Tiek saspiests nags
  • Nags tiek norauts vai rodas dziļa, asiņojoša plaisa
  • Notiek asiņošana zem naga

Ja ārsts atzinis, ka nav iemesla uztraukties vai Tev ir nagu rieviņas, kas rodas ar vecumu, bet ikdienā sev tādu nagus nevēlies, ieplāno manikīra vizīti!

Lasi arī:

Nagi, Image by Darko Djurin from Pixabay

Nagi, Image by Darko Djurin from Pixabay

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas