Ūdens dzeršana, Photo by Daria Shevtsova from Pexels
Nekas neliek justies tik labi kā glāze vēsa ūdens karstā laikā, kamēr citi apgalvo, ka veselīgāk esot dzert siltu ūdeni. Skaidrs ir viens, ūdens jādzer. Tas uzlabo imūnsistēmu, izskalo toksīnus, uzlabo sejas krāsu, veicina svara zaudēšanu. Tāpat svarīgi arī, ka ūdens dzeršana palīdz novērst galvassāpes, krampjus, sastiepumus. Kādu ūdeni labāk dzert - aukstu vai karstu?
Auksta ūdens dzeršana
Aukstā ūdens priekšrocības. Auksts ūdens palīdz pazemināt ķermeņa temperatūru un nepārkarst, tas lieliski noder, kad ārā ir karsts, kā arī sporta treniņos. Tāpat slimības laikā – kad tev ir drudzis, vēsa šķidruma uzņemšana un ķermeņa temperatūras pazemināšana ir būtiska. Auksts ūdens noderēs arī tad, ja mēģini zaudēt svaru, jo ūdens veicina vielmaiņu.
Aukstā ūdens trūkumi. Auksts ūdens nelabvēlīgi ietekmē gremošanu. Dzerot aukstu ūdeni, ķermenim ir jāpatērē enerģijas, lai sasildītu vēsos ēdienus un šķidrumus. Tas liek gremošanas procesam aizņemt ilgāku laiku nekā tad, kad dzer siltu šķidrumu. Rezultātā var rasties gremošanas traucējumi, aizcietējumi.
Nav ieteicams arī dzert aukstu ūdeni no rīta, jo tas var dot jūsu sistēmai ilgāku laiku, lai aktivizētos dienā.
Silta ūdens dzeršana
Siltā ūdens priekšrocības. Tiek uzskatīts, ka silta ūdens dzeršanai ir daudz vairāk priekšrocību nekā auksta ūdens dzeršanai. Dzerot siltu ūdeni, ievērojami uzlabojas gremošana. Tāpat silts ūdens palīdz izvadīt toksīnus, novērš ādas problēmas, piemēram, pūtītes. Silta ūdens dzeršana palielina asins plūsmu uz audiem un palīdz cīnīties ar dažāda veida sāpēm – galvassāpēm, locītavu sāpēm, sastiepumiem.
Tāpat – gan silta, gan auksta ūdens uzņemšana palīdz arī sadalīt organismā esošos taukus.
Siltā ūdens dzeršanas trūkumi. Kaut arī silta ūdens dzeršana lieliski palīdz gremošanai, detoksikācijai un sāpju mazināšanai, tam tomēr ir viens būtisks trūkums - garša. Lielākajai daļai cilvēku doma par silta ūdens lietošanu liek vēderam satrūkties.
Tomēr ir veidi, kā siltu ūdeni padarīt patīkamāku, piemēram, pievienojot garšaugus vai citrusaugļus, lai aromatizētu ūdeni un uzlabotu garšu.
Viens no labākajiem laikiem, kad dzert siltu ūdeni, ir no rīta pēc pamošanās. Tas palīdz aktivizēt vielmaiņu. Ieteicams arī kopā ar ēdienreizēm dzert siltus šķidrumus.
Tātad, jebkāda veida ūdens tavam organismam nāks par labu. Auksts ūdens palīdzēs atdzesēt un atsvaidzināt, savukārt siltais – uzlabos asins plūsmu un vielmaiņu. Jebkurā gadījumā – neatkarīgi no tā, vai Tu izvēlies vēso vai silto ūdeni, paturi prātā, ka ūdens ir jādzer pietiekamā daudzumā. Tas ir pats svarīgākais.
Izlasi arī šo:
- Kā dzert ūdeni ar baudu – pievieno garšu un vitamīnus. Lūk, dažādas receptes.
- Vai krāna ūdeni drīkst dzert?
Ūdens dzeršana, Photo by Daria Shevtsova from Pexels