Burkāni, https://www.1188.lv/padomi/ka-pareizi-novakt-un-uzglabat-burkanus/7399
Balti, violeti, sarkani.. Zināji, ka burkāni nav tikai oranži? Ne tikai krāsas burkāniem ir dažādas, bet arī garša var atšķirties - tās atšķirība starp dažādu krāsu burkāniem nav grandioza, tomēr ir nelielas garšas izmaiņas.
Oranžie burkāni
Oranžie burkāni, tāpat kā citu krāsu burkāni, satur lielu A vitamīna un beta-karotīna devu. Šīs krāsas burkāni ir saldi un piemēroti ēšanai neapstrādātā vai cepti, vārīti, sutināti.
Violetie burkāni
Lai gan violetie burkāni ir ļoti pievilcīgi tās krāsas dēļ, turklāt var pat šķist gandrīz melni, daudzi no tiem ir tādi tikai no ārpuses. To centrālie serdeņi ir oranži.
Violetajiem burkāniem piemīt intensīvi salds aromāts, dažreiz ar vieglu piparu garšu. Tas ir vairāk izplatīts purpursarkanos burkānos, kas saglabā to krāsu gan ārpusē, gan iekšpusē. Tie satur daudz antociānu, samazina sirds slimības. Violetie burkāni ir lieliski piemēroti ēšanai neapstrādātā veidā, piemēram, salātos. Tos labi arī marinēt.
Sarkanie burkāni
Sarkanie burkāni daudz neatšķiras no oranžas burkāniem, kad runa ir par garšu. To sarkanā krāsa nāk no likopēna. Likopēns labvēlīgi ietekmē veselību un samazina risku saslimt ar kancerogēnām slimībām, satur antioksidantus, kas uzlabo redzi, palīdz novērst sirdsslimības, mazina neiropātiskas sāpes un ir labs smadzenēm.
Baltie vai dzeltenie burkāni
Baltie vai dzeltenie burkāni parasti ir dzelteni vai krēmkrāsas. Šiem dārzeņiem ir viegls aromāts, tie ir arī ievērojami saldāki nekā oranžie, sarkanie un violetie burkāni. Īpaši labi garšo apcepti, un tos var arī glazēt, gatavojot tos pannā ar mazliet sviestu un cukuru. Sautējumos un zupās tie pievieno skaistu, gaišu nokrāsu un pārsteidzošu saldumu.
Lasi arī:
- 10 iemesli, kāpēc burkānu sula jādzer katru dienu
- Veselīga recepte: Ķirbju un burkānu biezenis
- Ķirbju zupa: Regīnas Devītes recepte
- Kā pareizi novākt un uzglabāt burkānus?
Burkāni, https://www.1188.lv/padomi/ka-pareizi-novakt-un-uzglabat-burkanus/7399