Pixabay.com
Krūšu palielināšana ir pieprasītākā estētiskās ķirurģijas operācija pasaulē. Pārsvarā to izvēlas jaunas, aktīvas sievietes, kuras tiecas uz sava ķermeņa ideāliem, bet ir arī otra grupa, kas vēlas atgūt to, ko daba viņām laika gaitā ir atņēmusi. Tās ir sievietes – māmiņas, kuras zaudējušas krūšu tvirtumu un apjomu grūtniecības un bērna zīdīšanas procesā. Lai arī kurā grupā Tu atrastos, vēlēties skaistas, tvirtas un pilnīgas krūtis nav nekas nosodāms. Mēs Tevi atbalstām! Un tāpēc apkopojām 5 veicamos soļus līdz Tavam krūšu ideālam.
1.solis: Konsultācija pie plastikas ķirurga
Konsultācija pie plastiskā ķirurga ir pats būtiskākais solis, jo tās laikā varēsi iegūt atbildes uz visiem sev interesējošiem jautājumiem. Ārsts izzinās Tavas vēlmes un piedāvās atbilstošāko risinājumu, kas derēs tieši Tavam augumam. Ja esi mazu krūšu īpašniece, iegūt DD izmēra bļodiņu, iespējams, nebūs iespējams, bet to varēs noteikt tikai ārsts, veicot apskati. Tāpat viņam interesēs Tavs vispārējais veselības stāvoklis, jo tā ir operācija vispārējā anestēzijā, tāpēc ir jāparedz visi riski. Iespējams, vajadzēs veikt krūšu dziedzeru ultrasonogrāfijas izmeklējumu. Visas pārbaudes un papildus izmeklēšanas ir Tavai drošībai: apdraudēt veselību skaistuma procedūru dēļ nav ieteicams.
Tāpat konsultācijas laikā uzzināsi visu par implantiem – to materiāliem un formu, lielumu. Krūšu implanti tiek veidoti no silikona un tiem ir jābūt Eiropas sertifikātam, kas apliecina tā atbilstību un drošību. Kas attiecas uz formu: tie ir klasiski apaļi vai anatomiskas formas. Katram implantam ir dažādas projekcijas. Ar to palīdzību var dažādi ietekmēt krūts formu un apjomu. Konsultācijas laikā pie krūtīm varēsi pielikt speciālus implanta paraugus, lai saprastu, kā mainīsies krūts forma un apjaustu, kā Tavas krūtis apjoma ziņā varētu izskatīties pēc operācijas.
Nebaidies jautāt! Krūšu palielināšanas operācija nav vizīte pie zobu higiēnista, kas veicama katru gadu. Tev ir jāzina viss, kas un kā ar tavu ķermeni notiks.
2.solis: Vizīte pie anesteziologa
Kad būsiet ārsta vizītes laikā uzzinājuši visu par paredzamo operāciju, tad tiks nozīmēta operācijas diena. Pēc tam jādodas uz interviju pie anesteziologa. Operācija notiek narkozē, tāpēc viņš izjautās Tevi par veselības stāvokli, kā arī liks veikt dažādus izmeklējumus, lai mazinātu jebkādus ar anestēziju saistītos riskus.
3.solis: Operācijas diena – gatavošanās
Operācijas dienā Tavs konsultējošais ķirurgs un anesteziologs vēlreiz veiks apskati, noskaidros, vai visi neskaidrie jautājumi ir saprasti, kā arī vēlreiz informēs Tevi par visiem riskiem. Pēc tam būs jāparaksta piekrišanas formu, kas apliecina, ka esi ieguvusi visu informāciju un esi gatava operācijai. Ja tomēr šaubies, šī ir pēdējā iespēja atkāpties.
4.solis: Krūšu palielināšanas operācija
Operācijas ilgums kopā ar narkozi ir 1,5 stundas, bet viss atkarīgs no operācijā plānotajiem darbiem. To nav ieteicams veikt, ja pastāv hronisku slimību saasinājuma risks, un to nevajadzētu veikt mēnešreižu laikā, jo palielinās asiņošanas risks operācijas laikā. Pēc operācijas 1 nakts būs jāpavada slimnīcā.
5.solis: Atveseļošanās periods
Pēc operācijas jālieto speciāls krūšturis, kas saturēs implantus. Operācijas brūce dzīs apmēram 2 nedēļas. 6 nedēļas nedrīkstēsi veikt fiziskas aktivitātes, kas skar krūšu un plecu muskulatūras joslu. Šajā laikā arī nedrīkst peldēties vai citādi ilgi mērcēties ūdenī, tāpēc vannošanos un atvaļinājumu pie Karību jūras atliec uz vēlāku laiku. Izslēdz arī pirtis un saunas. Pieredze rāda, ka daudzas sievietes pēc krūšu palielināšanas operācijas salīdzinoši ātri atgriežas darbā, bet ņem vērā, ka atpūtas brīdi Tavam organismam vajadzēs.
Dzīve pēc krūšu palielināšanas
Ja esi ievērojusi visus ārstu ieteikumus un ļāvusi savam organismam pilnībā sadzīt, vari atgriezties pie savas, nu jau citādās dzīves. Dzīves kvalitāti krūšu palielināšana nekādā mērā neietekmēs. Varēsi lidot, nirt, doties uz saunu un baudīt citas aizraujošas aktivitātes. Implanti neietekmē arī grūtniecību un bērniņa barošanu, ja gadījumā nākotnē vēlēsies vēl kādu mazuli. Negrēko ar krūšu izmeklējumiem un veic visas nepieciešamās pārbaudes kā jau katru gadu.
Ja Tev radās kādi jautājumi, vari sazināties ar cilvēku, kurš mūs konsultēja raksta tapšanas procesā – sertificētu plastikas ķirurgu Haraldu Adoviču, kas strādā Mikroķirurģijas centrā.
Pixabay.com