Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Lelde Ceriņa ar mazuli veikusi saru dzīšanas rituālu

Jaundzimušais, Image by sippakorn yamkasikorn from Pixabay

Jaundzimušais, Image by sippakorn yamkasikorn from Pixabay

Par Latvijas skaistāko šovbiznesa pāri dēvētais Ceriņu pāris šovasar kļuva nu jau par divu bērnu vecākiem - ģimenei, kurā aug jau meitiņa Adele, pievienojās dēliņš, kuram dots neparasts vārds - Francis. Lelde ar mazo atvasi veica sentēvu saru dzīšanas rituālu, protams, par to pastāstot arī saviem faniem. "Pirtīžas ir sentēvu rituāls, kura laikā māmiņa un bērniņš tiek enerģētiski atdalīti, mazulim tiek veltīti dažādi spēka vārdi un vēlējumi, kā arī tiek veikts pateicības rituāls mammai par mazulīša iznēsāšanu. Savukārt, saru dzīšana ir pirtīžu rituāla sastāvdaļa, kuras laikā siltā pirtiņā jaundzimušais tiek peldināts zāļu vannā, un pēc tam saņem maigu masāžu ar mammas pienu. šīs masāžas laikā no mazuļa ādiņas izlien mazi sariņi, līdzīgi rugājiem," viņa raksta sociālajos tīklos.

Pirtīžas Adelei izpalika ārkārtas situācijas dēļ, taču Francim šis pasākums tika ieplānots jau krietnu brīdi pirms viņa dzimšanas: "Tiek uzskatīts, ka sari esot dziedzeri, kas apņem bērniņu dzīvojot mammas puncī un palīdz ādai ūdenī neatmiekšķēties. Pēc sariņu izdzīšanas mazulis labāk guļot un pusaudža gados esot mazāk pumpu. Protams, to ir grūti pierādīt. Patiesību sakot, nav arī nemaz tik svarīgi, jo pats rituāls ir emocionāli piesātināts notikums jaunajai ģimenei. Un ticējumiem katrs jau var ticēt tik daudz, cik vēlas."

Ceriņa atzina, ka iesacītu izbaudīt pirtīžas ikvienai pašmāju ģimenei kaut vai tāpēc, ka tā ir kārtīga izpirtošanās kopā: "Guļot pirtī nobirdināju ne vienu vien asaru. Gan pateicības, gan rūgtuma. Taču pāri visam - mīlestības. Savukārt, Aivim izdevās pirtnieka vadībā sasniegt ko tādu, ko pirtnieks nodēvēja par “dvēselītes pastaigu”. Pirtīžas var veikt arī savās mājās, ideālā gadījumā - pašas ģimenes pirtiņā. Un šis rituāls ieteicams mazuļa pirmajos mēnešos."

https://www.instagram.com/p/CTcJbT-srpp/

Zemāk skaties 1188 Play pieejamo sirsnīgo Kristīnes Virsnītes sarunu ar Leldi - Ceriņa atklās, kāds ir viņas ceļš uz pārliecību, kāpēc ir bijis laiks, kad viņa nav pieņēmusi savu izskatu un kas palīdzējis mainīt domas par sevi. Lelde runās par savām ēnas pusēm un atklās, kā mācās ar tām sadzīvot. Kāda ir Lelde ir, kad viņu neviens neredz? Un cik ļoti viņa ļauj sociālajiem tīkliem kontrolēt savu dzīvi ?

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...