Podologs, attēls no Pixabay.com
Gaisā parādoties pirmajām pavasara vēsmām, domas jau pamazām aizklīst siltās sezonas virzienā, kad skatieniem atklāsim arī kāju pēdas. Tas mudina padomāt, vai nav nepieciešama papildus pēdu aprūpe – ārstnieciskais pedikīrs vai nopietnākos gadījumos – vizīte pie podologa.
Ja jūs izbrīna vārds podologs – tas ir pēdu un nagu veselības un aprūpes speciālists, kurš, izmantojot profesionālu aparatūru, veic ārstniecisko pēdu aprūpi, ārstē pēdu veselības problēmas un sniedz konsultācijas par pareizu pēdu apkopi.
Kam un kad ieteicams ārstnieciskais pedikīrs ?
Vismaz reizi gadā profesionālu ārstniecisko pedikīru speciālisti iesaka veikt ikvienam, arī veselu pēdu īpašniekiem. Kāpēc? Jo, atšķirībā no skaistumkopšanas salona, kur vairāk uzmanības tiek pievērsts pēdu vizuālajam izskatam, nagu lakošanai un klienta pozitīvajām emocijām procedūras laikā, ārstnieciskās pēdu aprūpes speciālists savlaicīgi pamanīs iespējamos bojājumus, vajadzības gadījumā sniegs arī medicīnisku palīdzību un nokonsultēs arī par dažādiem pēdu labsajūtu ietekmējošiem jautājumiem.
Īpaši svarīgi par pēdu profesionālu aprūpi atcerēties būtu paaugstināta riska grupas cilvēkiem, piemēram, pacientiem ar cukura diabētu vai vecāka gada gājuma cilvēkiem, kuriem pašu spēkiem ir pārāk grūti veikt kvalitatīvu pēdu apkopšanu.
Podologa pakalpojumi vīriešiem
Īpaši uzrunāt medicīnas centra “Consilium Medicum” speciālisti šoreiz vēlas mūsu stipro dzimumu – vīriešus. Kamēr vairumam dāmu pedikīrs ir ierasta sevis sakopšanas rutīnas daļa, kungiem mūsu platuma grādos joprojām ir tendence to uzskatīt par sievišķīgu padarīšanu, kam īsti vīri iet ar līkumu. Šo attieksmi būtu laiks mainīt – pēdas taču ir visiem cilvēkiem, tām ikdienā mūs pārvietojot jāiztur liela slodze, un ir tikai loģiski, ka to kvalitatīva, profesionāla aprūpe arī ir nepieciešama jebkuram jau sākot no pusaudžu vecuma.
Pretējā gadījumā var iznākt ne tikai iekulties anekdotiskās situācijās, kad nepievilcīgais pēdu stāvoklis karstā vasaras dienā jāslēpj zem zeķēm, bet arī piedzīvot daudz nopietnākus sarežģījumus, kad ielaistas pēdu veselības problēmas, kā piemēram, kāju sēnīte vai ieauguši nagi, nāksies ārstēt jau daudz ilgāk, grūtāk un sāpīgāk.
Izplatītākās kāju veselības problēmas
Pēc speciālistu novērojumiem, pārāk daudz pacientu pie ārstiem nonāk jau ar diezgan ielaistām kāju veselības problēmām, kad tās jau traucē veikt darba pienākumus, nodarboties ar vaļas priekiem un saglabāt ierasto dzīves kvalitāti.
Tāpēc neatlieciet vizīti pie pēdu veselības speciālista, tiklīdz esat pamanījuši kādus no sekojošiem simptomiem:
- ir parādījušās sāpes pēdās, kāju pirkstos, pirkstu locītavās;
- radušies līdz šim nebijuši izaugumi, pamanāma deformācija;
- ir plakanās pēdas vai dobās pēdas radīti veselības traucējumi;
- radušās plaisas pēdās, papēžos, pirkstu starpās;
- radušās varžacis, kārpas vai citi veidojumi;
- izmainījusies kāju pirkstu nagu struktūra, krāsa, sākuši smakot apavi;
- ir ilgstoši ādas sabiezējumi pēdu apakšējā virsmā;
- ir ieauguši nagi;
- pastiprināti svīst pēdas;
- jebkuri citi iemesli, kas rada diskomfortu.
Ne visas kāju veselības problēmas risina podologs, iespējams, ka ārstēšanā būs jāiesaista arī citi speciālisti, piemēram, dermatologs, ķirurgs, endokrinologu, tehniskais ortopēds. Šādā gadījumā pacientam tiek sastādīts un īstenots komplekss ārstēšanas plāns.
Sagaidiet vasaru ar veselām, sakoptām un laimīgām kājām, pierakstieties uz konsultāciju pie pieredzējuša podologa! Jūsu pēdas ik dienas pilda grūtu un nozīmīgu misiju, un ir to ir pelnījušas.
Podologs, attēls no Pixabay.com