Skolā ar sejas masku (You can use the following text: Image by Alexandra_Koch from Pixabay)
1.septembris – satraucošais, prieka pilnais zinību laiks, kad pēc ilgāka laika perioda bērni atkal var satikt skolas biedrus un atsākt mācības klātienē. Lai tās notiktu, šogad ir ieviesti vairāki drošības pasākumi, piemēram, lai mācītos klātienē, skolēniem ir nepieciešams Covid-19 drošības sertifikāts vai negatīvs tests. Jau tagad vecākiem no skolas ir izsūtīta informācija par skolēnu testēšanas procesu un regularitāti, bet ir arī lietas, kas jāievēro jebkurā mācību iestādē – maskas nēsāšana un rūpes pašam par savu drošību.
Sejas maskas skolas koplietošanas telpās jāvelk visiem, sākot no 7 gadu vecuma
Maskas skolas koplietošanas telpās ir jāvelk visiem, sākot jau no 7 gadu vecuma.
Klasēs bez maskām mācīties var 1.-3. klašu skolēni un maskas var nevilkt arī tie skolēni, kuri potēti vai pārslimojuši Covid1-19. Skolēniem bez sertifikāta, bet ar negatīvu Covid-19 testu maskas klasē ir jāvelk. Augstskolās klātienē var mācīties un mācīt tikai cilvēki ar Covid-19 pārslimošanas vai vakcinācijas sertifikātu.
Uz skolu tikai ar drošu sejas masku
Par drošām sejas maskām ir uzskatāmas tādas, kas ir saņēmušas standartam atbilstošu sertifikātu, kas ir bērna sejas formai pieguļoša, pārklāta ar īpaši antibakteriālu līdzekli un nav citotoksiska vai kairinoša. Pirms iegādāties sejas masku, iepazīsties ar tās aprakstu. Ja aprakstā minēts EN ISO sertifikāta kods, tas ir pirmais rādītājs, ka maska ir kvalitatīva.
Lūk, labas sejas maskas piemērs:
Sejas maska RITA ir paredzēta bērniem no 10 līdz 12 gadu vecumam. Tās ražošanas procesā izmantota vācu Silverplus® tehnoloģija un tā ir apstrādāta ar izstrādājumu, kas satur biocīdu. Šī maska nav citotoksiska vai kairinoša, ko pierāda EN ISO 10993-5 un EN ISO 10993-10 sertifikāti. Arī maskas materiāls ir pārbaudīts atbilstoši standartam EN ISO 18184:2019 un Influenza H1N1 ATCC VR-1683. Tā ir apstrādāta ar pozitīvi lādētiem sudraba joniem. Sudrabs jau no seniem laikiem ir zināms kā antibakteriāls līdzeklis, tāpēc ir labi, ka maska ar to ir pastrādāta papildus. Šo sejas masku var mazgāt ar rokām siltā ūdenī vai veļasmašīnā līdz 60°C. Ražotājs ir noteicis, ka maskas aizsardzība ir pilnībā efektīva pēc 30-50 mazgāšanas reizēm. Pēc tam nepazūd, bet vienkārši sāk vājināties, tāpēc vēlams ir pēc ilgākas lietošanas to nomainīt pret citu.
Skolas somā līdzi arī roku dezinfekcijas līdzeklis
Šogad, papildus ierastajām lietām– grāmatām, burtnīcām, penālim, rakstāmpiederumiem - skolas somā noteikti jāieliek arī roku dezinfekcijas līdzeklis. Tam ir jāsatur gana daudz etanola, jo tas ļauj iznīcināt mikrobus un baktērijas. Vēlams izmantot tādu, kas ātri nožūst un neatstāj lipīgu virskārtu, kas varētu traucēt pierakstu veikšanai. Bērnu maigajām rociņām izvēlies tādu, kurā izmantotas augu valsts sastāvdaļas un kas nesatur roku ādai kaitīgos parabēnus, hlorīdus, minerāleļļas un silikonus. Domājot par klases kopējo mikroklimatu, vēlams atturēties arī no tādiem dezinfekcijas līdzekļiem, kuru sastāvā ir pārāk aromātiskas vielas. Lai bērniem būtu ikdienā ērti to lietot, vēlams izvēlēties arī tādu, kas jau sadalīts vienreizlietojamās devās.
Laba dezinfekcijas līdzekļa piemērs:
Roku dezinfekcijas gēls HYDROP ir līdzeklis, kas sadalīts 30 lietošanas devās. Šis roku dezinfekcijas gēls satur 80% etanola, kas ir pietiekami, lai iznīcinātu 99,99% mikrobu un baktēriju, tāpēc līdzeklim ir piešķirts biocīda reģistrācijas numurs. Pateicoties īpašam gēla sastāvam, dezinfekcijas līdzeklis ātri nožūst un āda pēc lietošanas nepaliek lipīga. Tā sastāvā ir dabiskā veidā iegūts glicerīns un izmantotas augu valsts sastāvdaļas. Līdzeklis nesatur roku ādai kaitīgos parabēnus, hlorīdus, minerāleļļas un silikonus. Gēlam piemīt dezinfekcijas līdzeklim ļoti neitrāla smarža un netiek izmantoti sintētiski aromatizētāji. To ir ļoti ērti paņemt līdzi – penālī, kabatā vai viedtālruņa maciņā.
Lasi arī šos rakstus:
- Dezinficēsim rokas, vilksim maskas un sargāsim paši sevi!
- Handdrop.lv bezkontakta roku dezinfekcijas stendi – jūsu un apkārtējo drošībai
Skolā ar sejas masku (You can use the following text: Image by Alexandra_Koch from Pixabay)