Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Vai ūdens dzeršana patiešām mitrina ādu?

Ūdens dzeršana, Photo by engin akyurt on Unsplash

Ūdens dzeršana, Photo by engin akyurt on Unsplash

Daudzi cilvēki, bieži apgalvo, ka viņu ideālās ādas noslēpums slēpjas liela ūdens daudzuma dzeršanā. Ir tik daudz lielisku iemeslu, kāpēc dzert ūdeni. Tas atsvaidzina, palīdz smadzenēm darboties, uztur enerģijas līmeni, regulē ķermeņa temperatūru, palīdz gremošanai un galu galā uztur ķermeni veselīgu. Bet vai ūdens uztur ādu mitrinātu?

Jo vairāk ūdeni dzersi, jo skaistāka āda?

Pēc dermatologu domām, ja runa ir par ādas mitrināšanu, ar dzeramo ūdeni pietrūkst, ja to izdzer pietiekamā daudzumā, kas pieaugušajiem vidēji ir 2 litri dienā. Tas ir mīts, ka mums vajadzētu dzert daudz vairāk ūdens, kā ieteikts, lai saglabātu mitrinātu ādu. Ūdens, pirmkārt un galvenokārt, nonāk asinsritē un pēc tam tiek filtrēts caur nierēm. Nav datu, kas liecinātu, ka lielāka vai mazāka ūdens dzeršana ietekmē ādas kvalitāti. Tomēr tā ir taisnība, ka āda kļūst "izslāpusi". Līdzīgi kā pārējais mūsu ķermenis, āda sastāv no šūnām, kuras galvenokārt sastāv no ūdens. Šūnas zaudē ūdeni visas dienas garumā, piemēram, fiziskās aktivitātes, vides piesārņojuma un vienkārši dzīvesveida dēļ. Tas radīs pārslainu un sausu ādas tekstūru, padarot ādu vairāk pakļautu smalkām krunciņām, novecošanai un citiem ādas stāvokļiem.

Ja ir sausa āda, tas nozīmē, ka aizsargbarjera, kas neļauj ūdenim iztvaikot no ādas, ir novājināta jeb ādā nav pietiekami daudz eļļas vai lipīdu, lai noturētu ūdeni, kas tur ir. Lai atjaunotu ādu, būs nepieciešams krēms. Tā vietā, lai dzertu ūdeni, mitrinātāja lietošana ir daudz efektīvāks veids, kā novērst sausu ādu. Pieturies pie galvenajiem ādas kopšanas posmiem, kas, pēc dermatologu domām, ir tīrīšana un mitrināšana.

Veselīgas mitrināšanas prakse

Kad runa ir par mitrinātāja izvēli, trīs galvenās sastāvdaļas, kurām jāpievērš uzmanība, ir stearīnskābe (taukskābe), mīkstinoši keramīdi un holesterīns. Jā, holesterīns. Lokāli lietojot, tas neietekmēs ķermeņa holesterīna līmeni.

Lai patiesi noturētu ādas mitrumu, mitrinošo krēmu ieteicams uzklāt tad, kad āda ir nedaudz mitra, īpaši pēc dušas. Ja ādai ir nepieciešama papildu hidratācija, var izmantot mērķtiecīgus serumus, nevis tikai mitrinātāju.

Samazinot savas ādas pakļaušanu negatīviem apstākļiem - zemam mitrumam, bargam vējam, sausam karstumam, lielam aukstumam, saulei, alkoholam, ilgām vannām, un izvairoties no ziepju noņemšanas, var novērst arī dabisko eļļu zudumu. Diētai arī var būt nozīme, lai stiprinātu ādas spēju uzturēt mitrumu. Pārtika, kas bagāta ar neaizvietojamām taukskābēm, kas atrodamas valriekstos, linsēklās, lasī un olīveļļā, var palīdzēt ādas šūnām saglabāt mitrumu.

Īsāk sakot, sausa āda ir gan ģenētisku, gan vides faktoru rezultāts, ko nevar novērst tikai ar ūdens dzeršanu. Ādas hidratācijas uzlabošana ir atkarīga no daudziem faktoriem, kas darbojas kopā, papildus dzeramajam ūdenim, lai nodrošinātu, ka pārējais ķermenis darbojas labi.

Lasi arī:

Ūdens dzeršana, Photo by engin akyurt on Unsplash

Ūdens dzeršana, Photo by engin akyurt on Unsplash

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas