Вы используете старую версию браузера, некоторые интерфейсы могут работать. Мы рекомендуем вам обновить ваш браузер!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Apkures sezona – putekļu ērcītes paradīze

Foto: Pixabay

Foto: Pixabay

Cik stundas diennaktī pavadi iekštelpās? Atbilde uz šo jautājumu, iespējams, sevī ietver arī atbildi uz kādu citu jautājumu – cik liela nozīme ir gaisa tīrībai un kvalitātei tavā mājoklī? Pēdējos gados veiktie pētījumi liecina, ka cilvēki telpās pavada aptuveni 90% sava laika, bet iekštelpu gaiss var būt pat piesārņotāks nekā gaiss lielākajās un rūpnieciski attīstītākajās pilsētās. Tieši tādēļ jāpievērš pastiprināta uzmanība gaisa kvalitātei un atbilstošām iekārtām mājokļa uzkopšanai.

Gaisa kvalitāti iekštelpās ietekmē vairāki faktori: telpas mikroklimats, ārējais gaiss, cilvēku darbības un citi iekštelpu piesārņotāji. Jāņem vērā, ka vidi var ietekmēt arī bioloģiskais piesārņojums – putekļu ērcītes, pelējuma sēnītes, mājdzīvnieku spalvas un izdalījumi, kā arī infekciju slimību ierosinātāji. Daži no šiem faktoriem ir ārpus mūsu ietekmes sfēras, bet citus iespējams uzlabot pavisam vienkārši, ja zināms, kam pievērst uzmanību.

Mikroskopiskie kaimiņi – putekļu ērcītes

Jebkurā mājoklī atrodamās putekļu ērcītes ir vienas no galvenajām astmas un alerģisko simptomu izraisītājām. Ērcītes ir tik nelielas, ka ar neapbruņotu aci tās saskatīt nemaz nevar, taču to ķermeņa daļiņas un izdalījumi ir visbiežākais alerģiskas reakcijas cēlonis. Tās pārtiek no atmirušām ādas virsējā slāņa daļiņām un to dzīves ilgums ir aptuveni mēnesis.

Ērcītes mēdz mitināties dažādos tekstilizstrādājumos – matračos un spilvenos, mīksto mēbeļu un rotaļlietu, paklāju un drēbju iekšējās audumu šķiedrās. Smalkās un kairinošās putekļu ērcīšu ķermeņu daļiņas uzvirpuļo gaisā un piesārņo to, mums veicot gluži ierastas darbības – staigājot pa paklājiem, klājot gultu, kaut vai bērniem spēlējoties ar mīkstajām rotaļlietām.

Gaisa tīrība atkarīga no virsmu tīrības

Sākoties apkures sezonai, temperatūra telpās kļūst augstāka un tās tiek vēdinātas retāk. Teicami apstākļi putekļu ērcītēm, kam patīk silta un mitra vide! Alergologi bioloģiskā piesārņojuma mazināšanai iesaka regulāri vēdināt telpas, mazgāt gultas veļas augstā temperatūrā un izlikt matračus, segas, spilvenus un citas putekļu ērcīšu iecienītos priekšmetus vēdināties ārā – saulē vai salā.

Tīrību uzturēt palīdzēs arī regulāra putekļu sūkšana – ne vien no grīdas un paklājiem, bet arī no mēbelēm, piemēram, dīvāniem. Putekļu ērcītes vairojas strauji, tāpēc mājokļa uzkopšanas pasākumi jāveic regulāri, tādēļ īpaši svarīgi ir izvēlēties atbilstošas tehnoloģijas, kas palīdz efektīvi mazināt putekļu ērcīšu izplatīšanos.

Kā padarīt ikdienas tīrības darbus efektīvus un ērtus?

Ikdienas rūpes par tīrību var būt nomācošas pat pedantiskākajiem ļaudīm. Lai bez liekām raizēm nodrošinātu tik būtisko tīrīšanas regularitāti, ērts risinājums ir putekļu sūcējs – robots, kas ir gan ērts, gan veic tīrīšanas darbus kvalitatīvi. Taču kritisks aspekts šo iekārtu izvēlei ir funkcionalitāte, kāda var trūkt vecākām iekārtām.

"Svarīgs aspekts, kam jāpievērš uzmanība, izvēloties iekārtu putekļu sūkšanai, ir tajā izmantotais filtrs. HEPA filtrs ir augstas efektivitātes daļiņu absorbcijas filtrs, kas aiztur sīkākās putekļu daļiņas, lai tās nenonāktu atpakaļ gaisā. Tādās ierīcēs kā Samsung Jet Bot daudzslāņu filtrēšanas sistēma izfiltrē līdz pat 99,999% smalko putekļu un alergēnu, kas ir lielāki par pusmikronu - jau minētās putekļu ērcītes, lielāko daļu ziedputekšņu, sēnīšu sporu, un dzīvnieku blaugznu, kā, arī protams, lielākas daļiņas. Turklāt Intelligent Power Control funkcija automātiski noteiks grīdas seguma veidu, putekļu apjomu un pielāgos atbilstošu sūkšanas jaudu. Piemēram, sūcot paklāju, jauda tiek palielināta, lai rūpīgi iztīrītu arī dziļākus slāņus," stāsta Samsung produktu treneris Eduards Krumovics.

Turklāt Jet Bot modeļos iestrādātā Jet AI objektu atpazīšanas funkcija palīdz ar mākslīgo intelektu apveltītajam robotam ieraudzīt un izvairīties no tam bīstamiem priekšmetiem un rīkoties piesardzīgāk trauslu objektu tuvumā.

Informāciju sagatavoja Līga Bite, Samsung Electronics Baltics.

Foto: Pixabay

Foto: Pixabay

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Похожие новости

Загружаем...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas