Вы используете старую версию браузера, некоторые интерфейсы могут работать. Мы рекомендуем вам обновить ваш браузер!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kā saprast vai elektriskās virtenes ir drošas un kā tās lietot pareizi

Lampiņu virtenes. Foto:Adonyi Gábor, Pexels.com

Lampiņu virtenes. Foto:Adonyi Gábor, Pexels.com

Tuvojas Ziemassvētki, un, lai svētki būtu prieka un gaišu noskaņu piepildīti, arī šogad Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) aicina īpašu uzmanību pievērst drošu Ziemassvētku apgaismojuma virteņu iegādei un drošai to izmantošanai.

Veicot uzraudzību muitā un veikalos, PTAC secinājis, ka arī šogad neatbilstošo Ziemassvētku virteņu skaits ir samazinājies, savukārt, 2021.gadā īstenojot e-komercijas uzraudzības projektu un veicot dažādu preču kontrolpirkumus populārākajās tiešsaistes platformās, kas piedāvā trešajās valstīs ražotās preces (AliExpress.com, Amazon.com, eBay.com, Joom.com un Wish.com), 100% visām iegādātajām Ziemassvētku virtenēm tika konstatētas neatbilstības attiecībā uz marķējumu un lietošanas instrukciju, kā arī neatbilstības būtiskajām prasībām, kas var radīt nopietnu risku lietotājam.

Lai Ziemassvētku laiks būtu gaišs un mierīgs, izmantojot svētku virtenes un dekorus, PTAC aicina pievērst īpašu uzmanību elektrodrošībai, rūpīgi izvēlēties rotājumus un pārdomāti lietot arī citas elektroierīces.

Daži svarīgi ieteikumi:

• Izvēloties elektroierīci, iepazīstieties ar informāciju par preci - pārliecinieties, ka tā ir marķēta ar CE zīmi, tai ir pievienota lietošanas instrukcija valsts valodā.

• Gaismas lampiņu virtenes vadam jābūt vismaz sērkociņa biezumā, bet no kontaktdakšas līdz pirmajai lampiņai - vismaz 1,5 metra atstatumam.

• Novērtējiet preci vizuāli - vai nav bojāta pati prece vai tās strāvas padeves vads, kā arī vai ierīces savienojumu vietās ar vadu nav asas šķautnes, kas lietošanas laikā varētu sabojāt vada izolāciju.

• Lietojot elektropreces, ievērojiet ražotāja sniegtos norādījumus un lietošanas instrukcijas - prasības uzstādīšanai, kopšanai un atbilstošai lietošanai.

• Izmantojiet apgaismojuma virtenes, atbilstoši marķējumā norādītajam: iekštelpām paredzēto apgaismojumu - iekštelpās, un tos, kas ir apzīmēti kā āra apgaismojums - ārā.

• Neatstājiet gaismas virtenes ieslēgtas pārāk ilgi. Daudzas gaismas virtenes, tostarp dažādi gaismas dekori, nav paredzēti ilgstošai lietošanai.

• Nelietojiet bojātas vai pašrocīgi salabotas svētku apgaismojuma virtenes, uzticiet to labošanu speciālistam.

• Virtenēm ar nomaināmām spuldzītēm nomainiet visas trūkstošās un izdegušās spuldzītes.

• Āra virteņu savienojumam izmantojiet pagarinātāju, kas paredzēts lietošanai ārpus telpām. Iekštelpās lietojamie pagarinātāji nav paredzēti lietošanai aukstā vai mitrā vidē.

• Nepārslogojiet pagarinātājus.

• Neļaujiet savienojuma vietai, kur savienojas gaismas virtenes vads un pagarinātājs, atrasties peļķē, mitrā augsnē, sniegā vai ledū.

• Neizvadiet pagarinātājus caur šaurām logu vai durvju spraugām - vads var tikt saspiests, sabojājot pašu vadu vai izolāciju ap to.

Aicinām patērētājus ievērot drošības prasības, lai pasargātu gan sevi, gan savus tuviniekus no dažādām elektrotraumām, kā arī savu īpašumu no ugunsnelaimes.

Informāciju sagatavoja Sanita Gertmane, Patērētāju tiesību aizsardzības centra Patērētāju atbalsta, sabiedrības informēšanas

un komunikāciju daļas vadītāja.

Noderīgi:

Kā pareizi parūpēties par Ziemassvētku zvaigzni

Kā izplānot ēdienkarti Ziemassvētkiem

Mākslīgo eglīšu plusi un mīnusi




Lampiņu virtenes. Foto:Adonyi Gábor, Pexels.com

Lampiņu virtenes. Foto:Adonyi Gábor, Pexels.com

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Похожие новости

Загружаем...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas