Вы используете старую версию браузера, некоторые интерфейсы могут работать. Мы рекомендуем вам обновить ваш браузер!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kā zināt, ka tavam mājoklim ir slikta siltumizolācija?

Māja, Photo by Julián Gentilezza on Unsplash

Māja, Photo by Julián Gentilezza on Unsplash

Mājas siltināšana bieži vien nepelnīti paliek novārtā, jo, izvēloties veikt remontu, nereti priekšroka tiek dota vizuālām mājokļa pārmaiņām interjerā – jaunām tapetēm, mēbelēm, labākajā gadījumā tiek nomainīti logi. Taču patiesībā siltumizolācija var palīdzēt samazināt elektrības un apkures rēķinus, kā arī saglabāt mājokļa vērtību. Turklāt maldīgs ir priekšstats, ka jaunās ēkās ar siltumizolāciju vienmēr viss ir kārtībā. Ja māja nav pietiekami labi izolēta, no tās ziemā izplūst siltums, liekot apkures sistēmai strādāt intensīvāk, tādējādi palielinot enerģijas patēriņu un izmaksas. Liela daļa māju īpašnieku kļūdaini pieņem, ka zemā temperatūra vai augstais apkures patēriņš ir saistīts ar apkures sistēmas problēmām, bet nemaz nepadomā par ēkas siltumizolāciju. Kā zināt, ka ēkas siltumizolācija ir nepietiekama?

1. Temperatūras svārstības telpā

Labi izolētā mājoklī ir arī līdzīga gaisa temperatūra visās telpās. Ja novēro, ka kāda no istabām ir krietni vēsāka nekā citas telpas, tas var liecināt par to, ka ir problēmas ar logu vai durvīm, varbūt nepietiekami nosiltinātu mājokļa ārsienu.

2. Pieaugoši elektrības un apkures rēķini

Nelielas temperatūras izmaiņas mājā ir grūti pamanāmas, taču rēķini parasti nemelo. Pievērs uzmanību, ja ikmēneša pārskatā ieraugi apkures vai elektrības maksas pieaugumu! Tas var liecināt, ka apkure strādā intensīvāk, lai nodrošinātu vēlamo gaisa temperatūru mājoklī. Reizēm pat neliela gaisa noplūde caur sienas plaisu, griestu caurumu vai slikti izolētu sienu var radīt lielas siltuma izmaksas.

3. Iekšējo sienu sasalšana un mitrums

Vienkāršs veids, kā pārbaudīt, vai sienas ir pietiekami izolētas, ir veikt pieskāriena testu. Iekštelpu sienām, grīdām un griestiem jāpieskaras siltiem un sausiem, ja tās ir aukstas vai mitras, tas liecina par siltuma zudumiem nepietiekamas izolācijas vai plaisu dēļ. Mitrums ar laiku var izraisīt pelējuma rašanos un tas ievērojami pasliktina ēkas kvalitāti.

4. Sniega kušana uz jumta un lāstekas

Nepietiekami siltinātas mājas ir viegli pamanāmas ziemas laikā. Gar to logiem un juma malām veidojas lāstekas. Sniegs uz jumta kūst (nevis nošļūc). Ja mani šādas pazīmes – iespējams, ka ir poblēmas ar logu vai bēniņu siltumizolāciju.

Ko darīt, lai atrastu siltuma zudumus ēkā?

Izlasi arī:

Māja, Photo by Julián Gentilezza on Unsplash

Māja, Photo by Julián Gentilezza on Unsplash

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Похожие новости

Загружаем...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas