Вы используете старую версию браузера, некоторые интерфейсы могут работать. Мы рекомендуем вам обновить ваш браузер!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Ko darīt, lai neaizsalst ūdens caurules?

Aizsalst caurules (Image by Myriams-Fotos from Pixabay)

Aizsalst caurules (Image by Myriams-Fotos from Pixabay)

Vecmāmiņas un vectētiņi ir stāstījuši nostāstus par Latvijas bargajām ziemām, kas kādreiz bija katru gadu - ar sniega kupenām līdz māju jumtiem, 30 cm biezu ledus kārtu dīķos, garām jo garām ledus lāstekām un milzīgu salu, kas varēja saglabāties pat mēnešiem ilgi. Vairs Latvijā tik bargas ziemas pēdējos gados nav novērotas. Gluži otrādāk - sniegs uznsnieg tik vietām un pārsvarā gaisa temperatūra ir silta, tāpēc vēl jo lielāks ir pie sala nepieradušo cilvēku izbrīns, kad laika ziņu diktors noziņo tuvojošos -20 grādus. Jāātzīst, pie šādas temperatūras neesam pieraduši vairs ne mēs, ne tehnika, ne arī māja, tāpēc šajā salā var aktualizēties jautājums par ūdens caurulēm. Ko darīt, lai tās neaizsalsts?

Kāpēc cauruļvadi var aizsalt?

Ūdens un kanalizācijas aizsalšanai var būt viens vai vairāki iemesli:

  • dzīvoklis vai māja netiek pietiekami apkurināta;
  • netiek apkurinātas koplietošanas telpas, kurās ievadīti ūdensvadi un kanalizācijas cauruļvadi;
  • netiek nosiltinātas pagaraba telpas;
  • netiek kārtīgi aizvērti pagraba logi un durvis, vaļā atstāti bēniņi vai gaiteņa druvis;
  • cauruļvadi nav nosiltināti vai ir nosiltināti nepienācīgi.

Līdz -10 grādiem problēmām vēl nevajadzētu rasties. Ūdens cauruļu aizsalšana aktualizējas pie ilgstoša sala, piemēram, ja -20 grādi (un vairāk) saglabājas vairākas dienas. Bez tam, parasti lielu salu pavada arī sniega trūkums, bet sniegs kalpo kā papildus siltinājums zem zemes esošajām caurulēm.

Kas jādara, lai caurules neaizsalsts?

1. Ūdens notecināšana

Šī ir viena no vienkāršākajām metodēm, bet iedarbīga, ja nav jāraizējas par ūdens patēriņu. Ūdens caurules nevar aizsalt, ja ūdnes tajās patstāvīgi tek. Par pāris pilienu liel ūdens strūkliņa no krāna ļaus nodrošināt nepieciešamo ūdens kustību.

2. Siltini ūdensvadus

Rūpējies, lai ūdens vadi atrodas siltumā. Aizver pagraba vei bēniņu durvis, nosiltini logus un pārliecinies, ka telpā pa šķirbām vai lūkām neieplūst aukstais gaiss. Agrāk ūdensvadus siltināja arī ar auduma gabaliem, ko apsēja ap vadiem, lai sals netiek klāt. Musdienās ir pieejamas advancētākas metodes - sildkabeļi. Tos aptin ap cauruļvadu zem siltumizolācijas. Ziemas periodā sildkabeli pievieno elektriskajam tīklam, tādā veidā nodrošinot pietiekamu temperatūru ūdensvadā.

Lai tos ierīkotu, uzņēmumu kontaktus meklē 1188 uzņēmumu katalogā nozarē "Caurules", bet jau aktuālu cauruļvadu aizsalšanas problēmu palīdzēs atrisināt fēns vai avārijas dienests, santehniķis.

Lasi arī šos rakstus:

Aizsalst caurules (Image by Myriams-Fotos from Pixabay)

Aizsalst caurules (Image by Myriams-Fotos from Pixabay)

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Похожие новости

Загружаем...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas